Beykoz'da umutlar su gibi akıp gidiyor

  • 1
  • 9247

Beykoz'un bazı mahallelerinde bayram öncesi başlayan su kesintisinin bayram boyunca devam etmesinin yarattığı tartışmalar sürüyor.

Beykoz'da Bayram öncesi, Çiğdem Mahallesi, Paşabahçe, Tokatköy, Karlıtepe ve Kavacık gibi bölgelerde yaşanan su kesintisinin tartışmaları devam ediyor. Bayram boyunca evlerinde su akmayan Beykozlular yaşadığı çaresizliği anlatacak yetkili bulamamaktan yakınırken,  "Bize bayramı zehir ettiler" şeklinde duruma tepki gösteriyor.

İSKİ'nin yaşanacak kesintileri daha önce yaptığı açıklamalarla duyurarak vatandaşları uyardığının bilinmesine rağmen, Bayram boyunca Beykoz'da yaşanan kesintiye ilişkin resmi bir açıklama yapmaması iddiaların toplum üzerinde etkili olmasına yol açtı.

İSKİ çalışanları  Çekmeköy'de yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle pompaların devre dışı kaldığı ve bu nedenle Çiğdem Mahallesi, Paşabahçe ve Kavacık gibi büyük mahallelerde bayram boyunca su kesintisinin yaşandığını söylese de, bayram nedeniyle İSKİ personelinin tatil yapacağı ve arıza olması durumunda müdahalede bulunacak personel olmadığı gerekçesiyle büyük vananın kısıldığı iddiaları Beykoz'da etkili oldu.

Bu iddialar üzerine Dost Beykoz'un ulaştığı Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal, "evet bu iddiaları bende duydum fakat bunlara inanmak istemiyorum" dedi.

"Bayram da böyle bir skandalın yaşanması bizleri derinden üzmüştür. İSKİ'ye bu durum yakışmamıştır" diye konuşan Murat Erdal, Bayramın 2. günü Paşamandıra'da ki cami açılışında konuyu Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e aktardığını da söyledi.

Çelikbilek'in konuyla ilgileneceğini söylediğini aktaran Murat Erdal, ancak bayramın ikinci günü Soğuksu bölgesine su taşıyan hat üzerinden çeşitli yönlendirmeler yaparak Çiğdem mahallesinde kısmı olarak soruna çözüm bulunabildiğini kaydetti. Murat Erdal, suyu kesik olan mahallelerin ancak bayram sonrası suya kavuştuğunu da sözlerine ekledi.

"Vatandaş küfür ediyorsa haklıdır"

Yine su kesintisi nedeniyle çaresiz kalan vatandaşlar,  AK Parti Beykoz İlçe Yöneticilerine ulaşarak, mahallelerde vatandaşların çok tepkili olduğunu ve hatta insanların öfkeyle küfür ettiğini aktarması karşısında, soruna çözüm üretmek amacıyla girişimlerde bulanmak yerine "vatandaş küfür ediyorsa haklıdır" yanıtıyla bir kez daha şok yaşadı.

Beykoz'da son zamanlarda sık sık yaşanan elektrik ve su kesintileri nedeniyle İstanbul'un Nurettin Sözen dönemine geri döndüğü yorumlarını yapan vatandaşlar, "Dünyanın en büyük havaalanlarından birini ve 3. Boğaz Köprüsü'nü yapmakla övündüğümüz bir dönemde böyle ilkel şartlarda yaşamak bize ağır geliyor" diyor.

Haber Merkezi

Çavuşbaşıspor'da imzalar atıldı...
Önceki Çavuşbaşıspor'da imzalar atıldı...
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (1 Yorum)

Mustafa (9 yıl önce)

Merhaba, Kavacığa yeni taşınmış çift olarak hakikaten şaşırdık. Bu su kesintisi de (bir daha olmayacak bile olsa) diğer sıkıntılarmıza eklenince Kavacık'dan taşınmaya karar verdik. Geride kalanlara kolay gelsin.

Yorum Yaz