Beykoz'da Uğur Sakaloğlu turnuvası başlıyor

  • 1
  • 3789
Beykoz'da Uğur Sakaloğlu turnuvası başlıyor
Beykoz'da Uğur Sakaloğlu turnuvası başlıyor

Beykoz, veteranlar-masterler dünyasında zirvedeki yerini bırakmayacak gibi.

Türkiye Masterler-Veteranlar Liglerinin ilk kurucularından olan ve sonrasında Türkiye genelinde liglere katılım sağlayan takım sayısı bakımından ilk sırada yer alan Beykoz "Ahde vefa" turnuvaları da dikkati çekiyor.

Uzun yılladır düzenlenen "Kelle İbrahim Veteranlar-Masterler" Futbol Turnuvasının ardından ilçede 15 Temmuz Kupası ile devam eden turnuva organizasyonlarında Bayram öncesinde sona eren "Merhum Halil İbrahim Soyer Veteranlar Futbol Turnuvası" sonrasında 2 ayrı turnuva daha başlıyor.

Bu iki turnuvada da "Ahde Vefa" izlerini görmek mümkün olacak. Bunlardan ilki Galatasaray ve Beykoz Futbol Takımının eski kalecilerinden Nihat Akbay anısına düzenlenecek olan ve medya tanıtımı geçtiğimiz haftalarda yapılan turnuva iken ikinci turnuvada Mehmet Aydın'ın imzasını görmek mümkün.

"Merhum H.İbrahim Soyer Veteranlar Futbol Turnuvasında" güzel bir sınav veren başarılı spor insanı bu kez kolları bu sene kaybettiğimiz ilçemizin değerli spor adamlarından, eğitimci, teknik direktör Uğur Sakaloğlu adına düzenlenecek turnuva için sıvamış durumda.

Bu turnuvanın adresi ise Kavacıkspor 15 Temmuz Şehitler Stadı olacak. Toplamda 8 takımın iştirak edeceği turnuvaya bir zamanların profesyonel liglerde forma giymiş yıldız futbolcularının katılacağını da söyleyen Mehmet Aydın sosyal medyada da paylaşım yaptığı açıklamasında şu cümlelere yer verdi:

"Beykoz'a değer katan ve sporculuk yaşantısı ile iz bırakan, hayata veda eden değerli sporcu dostlarımız için yeni bir Futbol Turnuvası organizasyonu ile anlamlı bir yola daha çıkmış bulunmaktayız. Beykoz Kulüpler Birliğinin katkıları ile düzenlenecek olan ve yakın zamanda kaybettiğimiz Uğur Sakaloğlu'nun adını taşıyacak turnuvamıza masterler-veteranlar futbol camiasından tanınmış ve değerli futbolcuları bünyesinde barındıran toplam 8 takım katılım sağlayacak. Müsabakalarımız Kavacıkspor 15 Temmuz Şehitler Stadında 7-8 Ağustos Tarihlerinde iki grup üzerinden başlayacak. Turnuvamızın final maçları ise 4-5 Eylül tarihlerinde yapılacak. Gerçekten de hem vefa duygusunun hem de futbol kalitesinin üst düzeyde olacağı bir turnuvası olmasını bekliyoruz."

Spor Servisi

Beykoz'da elektrik kesintileri (27 Temmuz 2021)
Önceki Beykoz'da elektrik kesintileri (27 Temmuz 2021)
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Yorumlar (1 Yorum)

İsmail kır (2 yıl önce)

Ah kardeşim uğur şimdi olsan 9 numaralı forma giyerdin mekanın cennet olsun kardeşim rahat uyu turnuvayı yapanlara tşk. Çubuklu danda böyle bir turnuva bekliyoruz

Yorum Yaz