Güncel

Beykoz’da turizme uyum çalışmaları

Beykoz’da turizme uyum çalışmaları
13.03.2016 17:55
| | |
10343

Foto galeri

Beykoz Belediyesi'nin katkıları ve BTİD'nin sponsorluğunda çok sayıda 'gurme' Beykoz'da ağırlandı.

Beykoz Belediyesi'nin katkıları ve BTİD'nin sponsorluğunda çok sayıda 'gurme' Beykoz'da ağırlandı.

Fabrikaların kapanmasının ardından kendisine yeni bir rota çizen Boğaz'ın İncisi Beykoz, Kaymakamlığıyla, Belediyesiyle, STK'sı ve esnafıyla iyiden iyiye kendisini turizme entegre etmeye çalışıyor. İstanbul'un turizmde gözbebeği haline gelmeye başlayan Beykoz'a ilgi ise her geçen gün büyüyor.

Özellikle sosyal paylaşım sitelerinde büyük mesafeler kat eden ve gezdikleri yerler ile ilgili sanal ortamda 'blog' oluşturan gurmeler, günboyu devam eden bir programlarla Beykoz'da ağırlanmaya devam ediyor.

Beykoz Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleştirilen programa Beykoz Turizm İşletmecileri Derneği (BTİD) sponsor oldu. Aynı zamanda Dost Beykoz Başyazarı da olan 4. Dönem Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül'ün sabah kahvaltısında eşlik ettiği heyet, Beykoz Cam Ocağı'nı ve Kelebek Çiftliği'ni dolaştı, Polonezköy'de ise Muhtar Frederik Novicki'nin anılarla dolu müzesini gezdi. Akşam yemeğini İncirköy'deki Beykoz Izgara Balık Ekmek'te yiyen gurmeler, buradaki servisin kalitesini ve yemeğin lezzetini takipçileriyle anında paylaştı ve Beykoz'a olan hayranlığını dile getirdi.

‘Gurme grubunun Beykozluya karşı sıcak ve samimi davranışları dikkat çekti’

Yüzünü turizme dönen Beykoz'a olan ilgi her geçen gün artıyor. İstanbul'un en saygın gurme gruplarından olan Şehrin Lezzetlisi, Beykoz Belediyesi'nin katkılarıyla ilçede ağırlandı. Sabahın erken saatlerinde Kadıköy'de bir araya gelen gurme heyeti, buradan hareketle Cumhuriyetköy'deki Green House Park Hotel'e geldi. Aynı zamanda Dost Beykoz Başyazarı da olan 4. Dönem Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül'ün de eşlik ettiği kahvaltıda, BTİD Başkanı Ergin Tüfekçi evsahipliğini üstlendi. Beykoz Vergi Dairesi Müdürü Ali Mendilli'nin de gurme grubunun en eski üyelerinden olduğu ortaya çıkarken, özellikle grup üyelerinin Beykoz'a ve Beykozluya karşı oldukça sıcak ve samimi davranması da dikkat çekti.

Beykoz Turizm İşletmecileri Dernek Başkanı Ergin Tüfekçi, sabahın erken saatlerinde başlayan programda gurmelere bizzat eşlik etti ve tüm üyelerle tek tek ilgilendi. Gurme heyetine önderlik eden Orhan Şanlı ise neşeli konuşmalarıyla, programa renk getirdi. Beykoz'da Kelebek Çiftliği'ni gezen agurme heyeti, burada Çiğdem-Nafiz Ünlü çifti tarafından muhabbetle ağırlandı. İçeride uçuşan kelebeklerin peşine düşen heyet üyeleri, kelebeklerle bol bol fotoğraf çekindi. Riva Kalesi'ne uğradıktan sonra akşam yemeği için İncirköy'e gelen gurmeler, burada Beykoz Izgara Balık Ekmek'in hızlı servisine hayranlığını gizleyemedi. Lezzetli yemeklerden de oldukça memnun kalan grup üyeleri, yenilen balık ve içilen çayların ardından, Beykoz Belediyesi'nin tahsis ettiği araçla Kadıköy'e doğru yola çıktı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Beykoz Turizm İşletmecileri Derneği, Muharrem Ergül, Gurme, Ziyaret, Ergin Tüfekçi

reklam
2 Yorum
Mustafa SARGIN27.03.2016 18:35:29

NEKADAR GÜZEL BEYKOZA TURİZM ADINA YAPILAN HİZMETLER AMA BEN SAMİMİ BULMUYORUM SİZLERİ ANADOLU KAVAĞI HİÇ GÜNDEMİNİZDE YOK İSTANBULA GELEN TÜRİSTİN YÜZDE KAÇI HİÇ UĞRAŞMADAN HİÇ BİR FAALİYET TANITIM VB YAPMADAN ANADOLU KAVAĞINA GELİYOR SİZLERİN SAMİMİ OLDUĞUNUZA İNANMIYORUM BİRAZ SAMİMİ OLUN LÜTFEN YİNE AYNİ ŞEYLERİ KAZANIRSINIZ EGOLARINIZI ATIN TURİSLER POLENEZ KÖYE GELECEK RIVAYA GELECEK CAK CEK CUK YA BE MÜBAREĞİN EVLATLARI BİNLERCE ON BİNLERCE TURİST ANADOLU KAVAĞINA GELİYOR HİÇ ORALI DEĞİLSİNİZ TÜRİZM ALT YAPI GIDA KONTROLÜ FİYATLAR TURİSTLERE DAVRANIŞLAR VB KONULARDA HİÇ ORALI DEĞİLSİNİZ TUTTURDUNUZ POLENEZKÖY RIVA YAHU KARDEŞİM OLSUN POLENEZEDE GELSİN RIVAYADA GELSİN EYVALLAH MUTLU OLURUZ AMMA ANADOLU KAVAĞINA GELEN TÜRİSTLER HİÇ AKLINIZA GELMİYORMU SAMİMİ OLDUĞUNUZA İNANMIYORUM BEYLER FARKLI ŞEYLER GELİYOR AKLIMA KUSURA BAKMAYIN

Aysun Öztürk15.03.2016 16:31:18

Beykoz Turizm İşletmeciler Derneği Başkanı Sayın Ergin Tüfekçi nin Green Hause Otelinde brunch ile başlayan ev sahipliğine, bloger dostları eşliğinde gerçekleştirilen Cam Sanat Okulu, Kelebek çiftliği, Riva Kalesi, Yoros Kalesi ve eşsiz lezzetleriyle akşam yemeği sunumlarına sonsuz teşekkürler. Beykoz un 2/B de hakettiği değere ulaştığı gibi, Turizm de de hakettiği değere ulaşmasını dilerim. Aysun Öztürk Beykoz Tapu Müdür yrd.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"