Beykoz’da tüple engelli dayağına 4 yıl 23 gün hapis

  • 19.11.2021 16:46
  • Güncelleme: 19.11.2021 16:48
  • Okunma: 1661 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da engelli vatandaşları darbeden Oğuzhan Arıcı ile Musa Sezer toplamda 4 yıl 23 gün hapis cezasına çarptırıldı.
Beykoz’da tüple engelli dayağına 4 yıl 23 gün hapis

Beykoz 3. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada Oğuzhan Arıcı ile Musa Sezer getirilirken, müştekiler Hasan Polat, Volkan Gider ve taraf avukatları da yer aldı.

Müşteki avukatı Elçin Cemre Şencan, güvenlik kamerasına da yansıyan görüntülerde sanık Oğuzhan Arıcı’nın silahtan sayılan sopayla diğer sanık Musa Sezer’in de yine silahtan sayılan piknik tüpüyle müştekilere saldırdığını belirtti. 

Sanık Arıcı’nın olay sırasında müştekilere ‘Öldüreceğim sizi’ diyerek öldürme saikiyle hareket ettiğini belirten Avukat Şencan, suçun teşebbüs aşamasında kaldığını söyledi. Polisin olaya kısa sürede müdahale etmesi sayesinde müvekkillerin hayatta kaldığını vurgulayan Şencan, "Sanıkların en yüksek cezayı almaları müvekkillerimizin adalete olan inancını bir nebze olsun yerine getirebilecektir" dedi.

Sanık avukatı ise müvekkillerinin beraat etmesini talep etti.

Sanık Oğuzhan Arıcı ise kasten yaralama amacının olmadığını iddia ederek "Olay alkolün vermiş olduğu etkiden dolayı kaynaklanmıştır. Böyle bir olayın yaşanması kendimizce de ailemizce de utanç vericidir. Mağdurlardan tekrar özür diliyorum. Para cezası verilmesini ya da kamuya yararlı bir işte çalışmayı talep ederim" şeklinde konuştu.

Sanık Musa Sezer de "Ben sopayı almak için Oğuzhan’ın peşinden gittim. Sopayı 2 sefer elinden aldım. Ayırmak için masaya tüple gittim, hiçbirini tanımam" dedi.

Mahkeme, sanık Oğuzhan Arıcı’nın 'Beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi silahla kasten yaralama' ve 'Alenen hakaret' suçlarından 3 yıl 1 ay 10 gün hapis cezası verirken, Musa Sezer’in de 'Beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi silahla kasten yaralamaya teşebbüs' ve 'Alenen hakaret' suçundan toplamda 11 ay 13 gün hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Darp, Oğuzhan Arıcı, Musa Sezer, Hapis

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz