Beykoz’da tüm hazırlıklar ona göre yapılıyor

  • Güncelleme: 12.03.2018 20:21
  • Okunma: 13691 kez
  • Yorum: 0
AK Parti, son derece önem verdiği İstanbul İlçe kongrelerinin takvimini açıkladı. Bu takvim kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hangi ilçelere gideceği de belirlendi.
Beykoz’da tüm hazırlıklar ona göre yapılıyor

AK Parti, İstanbul genelinde yapmış olduğu değişim kapsamında İl Başkanı Selim Temurci’yi görevden almış onun yerine, Bayram Şenocak’ı İl Başkanı olarak atamıştı. Şenocak’ın göreve başlamasının ardından, 25 İlçe Başkanı’na yeni dönemde görev değişimi yapacakları bildirilmiş, bu görev değişimi yapılacak ilçeler arasında Beykoz ve İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’da yer almıştı.

Yeni ilçe başkanlarını belirleme sürecinde yapılan temayül yoklamalarıyla, teşkilatların tercihi sorulurken, Beykoz’da, M. Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Gaye Zayıf, Deniz Soytemiz ve Nevzat Oral ve Kadir Alarçin AK Parti teşkilatlarından teveccüh gören isimler olmuştu.

Yeni ilçe başkanları belirlenmeden kongre takvimi açıklandı    

İstanbul için hazırlanan kongre takviminde, Beykoz İlçe Kongresi’nin 15 Nisan 2018 Pazar günü yapılacağı daha önce Dost Beykoz tarafından haberleştirilmişti. Takvim, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulup onay alınmasının ardından teşkilatlara bildirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı ilçe kongreleri listesinde Beykoz’da yer aldı. 15 Nisan 2018 Pazar günü saat 17.00’da Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde yapılacak olan AK Parti 6. Olağan İlçe Başkanlık Kongresi günün son kongresi olacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın günlük programı Beykoz İlçe Kongresi ile son bulacak.

Hazırlıklar başladı…

Öte yandan, AK Parti Beykoz İlçe Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Zafer Aslan, Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklamada, kongre takviminin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke gündeminde beklenmedik bir gelişme olmazsa Beykoz İlçe Kongresi’ne katılacağının, AK Parti İstanbul İl başkanlığı tarafından kendilerine bildirildiğini söyledi.

“Beykoz’da Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’nin kültürüne yakışır bir kongre yapmak için çalışmalara başladık. İl Başkanlığı Tanıtım ve Medya Birimi ile koordine halindeyiz. Şu anda kongreye yönelik görsel çalışmalarımıza başladık” şeklinde konuşan Zafer Aslan, yeni ilçe başkan adayının açıklanmasıyla bir basın toplantısı düzenlemeyi düşündüklerini ve bu toplantıda süreçle ilgili kapsamlı bilgi vereceklerini söyledi.

Haber Merkezi  

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Recep Tayyip Erdoğan, Kongre