Beykoz'da trafik krizi 52 gün sürecek

  • 24.06.2019 14:13
  • Güncelleme: 27.06.2019 00:06
  • Okunma: 22953 kez
  • Yorum: 3
FSM Köprüsü'nde 27 Haziran, 17 Ağustos tarihleri arasında yapılacak çalışmaların Beykoz Kavacık trafiğini olumsuz etkilemesi düşünülüyor.
Beykoz'da trafik krizi 52 gün sürecek

Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, iki yakayı birbirine bağlayan, İstanbul ulaşımının can damarı olan köprülerin güvenli, konforlu ve uzun süreli hizmet verebilmesi için, "FSM Köprüsü Ankrajlarının Su Drenajı Yapım İşi" çalışmaları başlatılacak.

Açıklamaya göre, FSM Köprüsü'nde mevcut eski asfalt kaldırılıp, çelik tabliye yüzeyi kumlanarak tabliye izolasyonu yapılacak ve yeni asfalt tabakalarının serilmesiyle köprü tabliyesinin her iki ucundaki mevcut genleşme derzlerinin onarımları gerçekleştirilecek.

Ulaşım 2'şer şerit sağlanacak

İstanbul halkını en az etkileyecek şekilde 24 saat, 3 vardiya esasına göre iki etap halinde yapılacak çalışmalar 27 Haziran'da başlayacak ve 17 Ağustos'ta tamamlanacak.

Çalışmalar sırasında FSM Köprüsü'nün Avrupa-Asya istikametindeki 4 şerit ulaşıma kapatılacak. Trafik akışı Anadolu-Avrupa yönünde 2 şeritten sağlanacak.

Beykozlular zor anlar yaşayacak

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün en sık kullanılan bağlantı noktası olan Kavacık'ta ise çalışmalardan dolayı trafik yoğunluğu artacak.

Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerinden TEM ve köprüye giden bağlantı noktalarındaki trafik yoğunluğu sabah ve akşam iş saatlerinde daha çok artacak.

Artan trafikte birlikte Beykoz içerisinde araçta bekleme süresi de artacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, FSM Köprüsü, FSM, Kavacık, Trafik

Yorumlar (3 Yorum)

Zekiye (2 yıl önce)

Umarım yeni Başkan 121 A otobüslerini sık koyar..Otobüslerin kliması hiç bir şeyi yok balık istifi gibi gidiyoruz..Bundan öncelikler sesimizi duymuyordu bunlar duyar İnşallah.

cubuklu (2 yıl önce)

siz işinize geleni yazıp işinize gelmeyeni yazamayan basın! Çok ayıp!

Ali Sinan (2 yıl önce)

Niye 4 şerit kapatılıyor? Her zaman 2 şerit kapatılır, 6 şerit kullanılırdı. Bu durumda trafik eskisinden de beter olacak. Bari 3. Köprü ve otoyollarında bu süre zarfında indirim yapsalar...

Yorum Yaz