Beykoz’da trafik kazası… Genç mimarın ayağı kesildi

  • 0
  • 18983
Beykoz’da trafik kazası… Genç mimarın ayağı kesildi
Beykoz’da trafik kazası… Genç mimarın ayağı kesildi
Beykoz’da trafik kazası… Genç mimarın ayağı kesildi
Beykoz’da trafik kazası… Genç mimarın ayağı kesildi

Beykoz Çavuşbaşı’nda meydana gelen trafik kazasında, motosikleti ile seyir halinde olduğu bir sırada başka bir aracın çarpması sonucu ağır yaralanan Fatih Terzi yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

Alkollü olduğu ileri sürülen ve yapmış olduğu hatalı sollama sonucunda kazaya sebebiyet veren Tolga Duva’nın savcılığın tutuklama talebine rağmen serbest bırakılmasına ise tepki yağıyor.

Beykoz Çavuşbaşı’nda Tolga Duva isimli sürücü, karşı şeride geçerek 33 yaşındaki Fatih Terzi’nin kullandığı motosiklete çarptı. Kazada ağır yaralanan Terzi’nin sol bacağı kesildi. Yoğun bakımda tedavisi süren Terzi’nin hayati tehlikesi bulunuyor.

Kazaya sebep olan Tolga Duva çıkarıldığı mahkemece serbest serbest bırakıldı. Karara tepki gösteren Terzi ailesi, karşı tarafın çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını sildirmeye çalıştığını da iddia etti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100. Yılının kutlandığı gece, Çavuşbaşı’ndaki Terzi ailesi acı bir haberle sarsıldı.

Cumhuriyet Caddesi'nde yaşanan kazada ailenin genç ferdi 33 yaşındaki mimar Fatih Terzi’ye motosikleti ile seyir halinde olduğu bir sırada şoförünün alkollü olduğu öne sürülen bir araç çarptı.

Genç mimar Fatih Terzi, motosikletinden savrulup yerde sürüklenerek ağır şeklide yaralanırken, Tolga Duva ise polis ekiplerince gözaltına alındı.

Ambulansla hastaneye kaldırılan, Fatih Terzi'nin tedavisine yoğun bakımda devam edildiği, hayati tehlikesinin sürdüğü ve sol bacağının diz altından kesildiği bildirildi.

Fatih Terzi’nin yakınları, Tolga Duva’nın kaza sonrası gözaltına alınıp serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

Baba Lütfi Terzi, Tolga Duva’nın 150-180 kilometre hızla ilerlediğini kaydederek, “Yanlış sollamayla gelen bir araç oğlumu biçiyor. Bu kişi daha sonra karakolda 3.22 promil alkollü çıkıyor. Karakolda uyuşturucu şüphesi üzerine saç ve kan örneği de alınıyor. Hâkim bunu serbest bırakıyor.” şeklinde yaşananlara tepki gösterdi.

Duva’nın alkollü olduğuna ilişkin paylaşımları ve ifadesi olduğunu söyleyen acılı baba, “Alkollü olduğunu, yanlış sollama yaptığını da kabul ediyor. Buna rağmen serbest bırakılıyor. Çocuğumuz şu an burada hastanede, yoğun bakımda bacağının biri kesildi. Ölüm tehlikesi devam ediyor. Doktorlar, ‘Her an her şeye hazırlıklı olun’ diyor. Bizim burada beklentimiz adalet. Devletin benim hakkımı da, onun hakkını da koruması lazım.” şeklinde konuştu.

Öte yandan, karşı tarafın olaydan sonra çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini sildirmeye çalıştığı ve kazaya tanık olanların tehdit edildiği de iddialar arasında yer aldı.

Haber Merkezi

Ortaçeşmespor Beykoz'a üzgün döndü: 0-4
Önceki Ortaçeşmespor Beykoz'a üzgün döndü: 0-4
Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)