Beykoz’da trafik çilesi erken bitti

  • 28.07.2019 18:26
  • Güncelleme: 28.07.2019 18:33
  • Okunma: 12603 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Kavacık'taki trafiği adeta çileye dönüştüren Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki çalışmalar sona erdi.
Beykoz’da trafik çilesi erken bitti

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde yapımı bir süredir devam eden asfaltlama ve trafik çizme çalışmaları tamamlandı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde saat 18.00'de trafiğe açıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki üstyapı ve derz onarım çalışmalarının ikinci etabında çalışmalar tamamlanmış olup bugün saat:18.00’de köprü trafiğe açılacaktır" ifadelerine yer verilmişti.

Çalışmaların başladığı günlerde trafik sorunun 17 Ağustos 2019 günü biteceği açıklanmıştı

Anadolu- Avrupa yönünde ilk geçişleri resmi trafik polis ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı araçlar sirenlerle birlikte gerçekleştirdi.

Uzun süredir İstanbulluların trafik çilesine artmasına sebep olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki üst yapı ve derz onarım çalışmalarının ikinci etabında çalışmalar tamamlanarak trafik normal seyrine döndü.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde çalışmalar 27 Haziran 2019 tarihinde başladı. Köprünün Ankara yönüne trafiğe kapatılan 4 şeritte süren çalışmalarda bozulmuş asfalt iş makineleri ile tamamen temizlenerek kazındıktan sonra iki ayrı izolasyon malzemesiyle kaplanmıştı.

Projenin ikinci etabında köprünün kuzey bölümünde kapatılan 4 şeritte aynı çalışmalar tekrarlanmaya başlanmıştı. Köprüdeki çalışmalarda köprünün karayla olan bağlantı noktaları kontrol edilip hasarlı bölümler de yenilenmişti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz