Beykoz'da trafiğe kapanan yollar krize neden oldu

  • 10.05.2021 19:43
  • Güncelleme: 10.05.2021 19:44
  • Okunma: 11071 kez
  • Yorum: 1
İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinin, Beykoz Merkez Mahallesinde yaptığı çalışma nedeniyle yol trafiğe kapandı, sürücüler sinirlerine hakim olamadı.
Beykoz'da trafiğe kapanan yollar krize neden oldu

İSKİ tarafından Beykoz Spor Kulübü yanındaki alanda yapılan kanal çalışması nedeniyle Beykoz Merkez-Gümüşsuyu Sahil Yolu trafiğe kapatılırken, o anlarda araç trafiği tali yollardan sağlandı. Ara yollardaki araç yoğunluğu tabiri caizse felç etti.

Çalışmalar nedeniyle Beykoz Merkez ile Gümüşsuyu'nda bulunan benzin istasyonu arasında yol girişleri kapatılırken, araçlar Gümüşsuyu ara yolları, Korubaşı, Beykoz Korusu istikametinde de içinden çıkılmaz bir hale büründü.

Güzergaha giremeyen İETT ve Özel Halk Otobüsleri eski Şişe Cam Fabrikası yan yolundan farklı bir yola yönlendirildi.

Yeni tip koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında başlatılan tam kapanma uygulamasına uymayan vatandaşlar çeşitli bölgelerde yoğunluğa neden olurken kaldırımlar İstiklal Caddesini aratmadı.

Çalışmalar nedeniyle vatandaşlara ve araç sahiplerine Paşabahçe istikametinde, Beykoz Merkezde uyarıcı ve yönlendirici trafik zabıta ekiplerinin olmaması ise vatandaşlardan tepki çekti.

Beykoz Belediyesinin motorize ekiplerinin bu anlarda görev yapmaması konusunda eleştirilerini yüksek perdeden dile getiren vatandaşların sinirli oldukları görüldü.

Gümüşsuyu-Korubaşı yolunda dar olan sokaklarda ise karşılıklı güzergahlardan gelen araçların sürücüleri arasında tartışmalar çıkarken, mahalle sakinleri de yaşanan durumu şaşkın gözlerle izledi.

Çalışma görevlileri ise sokağa çıkma yasağında yapılan çalışmalar nedeni ile kendilerinin suçlanması yerine kendilerini sokağa atan araç sahiplerinin suçu kendilerinde aramaları gerektiğini ifade etti.

Çalışanlar, "Biz bu çalışmayı kısıtlama, yasaklı günler dışında zaten yapamazdık. Özellikle bu günleri seçtik. Vatandaşlar bize yoğun eleştiri getireceklerine kendilerine baksınlar. Bu nasıl sokağa çıkma yasağı, millete dert anlatmaktan işimize konsantre olamadık" diye konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, İSKİ

Yorumlar (1 Yorum)

Düşünene genç (7 ay önce)

Hadi her şeyi anladım, 15 dk yolu 45 dk gitmeyi kabullendim. Fakat ambulanslar nasıl en kısa zamanda yetişecek.

Yorum Yaz