Kültür

Beykoz’da Trabzonluların iftarı resepsiyon gibiydi

Beykoz’da Trabzonluların iftarı resepsiyon gibiydi
04.06.2018 01:54
| | |
6497

Foto galeri

Beykoz ve Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği’nin birlikte organize ettikleri iftar yemeği Çavuşbaşı Ayşe Sultan Sosyal Tesisleri’nde verildi.

Yaklaşık bin dolayında davetlinin konuk olduğu iftar yemeğine siyasiler, dernek başkanları, muhtarlar ve iş adamları katıldı.

Beykoz Trabzonlular Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Yüksek ve Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Şahin’in konuklarını kapıda karşıladığı iftar yemeğine; AK Parti İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, Cumhuriyet Savcısı Turgut Çakır, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf gibi isimler vardı.

Oldukça yoğun olduğu gözlenen iftar yemeği Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı… Konukların iftar vaktine kısa bir süre kala gelmiş olmaları yemek dağıtımında çalışanların zor anlar yaşamasına neden olurken, Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Şahin bizzat kendisi servis yaparak, çalışanlara yardımcı oldu.

AK Parti Kurucu İlçe Başkanı Dr. Ahmet Hulusi Batu, KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İş adamı Recep Armağan, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, Çavuşbaşı Kurucu Belediye Başkanı Osman Şimşek ve Kızılay Beykoz Şube Başkanı Çiğdem Özkan’ında objektiflere yansıdığı programın sunumunu Beykoz Trabzonlular Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Holoğlu yaptı.

Beykoz Trabzonlular Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Yüksek iftar sonrası yapmış olduğu konuşmasında, Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği ile ortaklaşa düzenlemiş oldukları iftar yemeğinde konuklarını ağırlamaktan şeref duyduklarını ifade etti.

“Birçok kesimden insan bir araya geldi”

“Değerli hemşerilerim ramazan ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde yapmış olduğumuz ibadetleri yüce Rabbim kabul buyursun. Dünyanın birçok yerinde bu nimetlere ulaşamayan, sıkıntı içerisinde, mağdur olduğu ve bizlerinde onların bu duygularını karşısında imtihan olduğumuz bir süreçten geçiyoruz. Allah'a şükürler olsun ki bu güzel ortamı bize bağışladı. Her kesimden insanın bir araya geldiği ve konuşabildiği ender zamanlardan biridir ramazan ayı. Ramazan sofralarında siyasi fikirler yok olur; kardeşlik, birlik beraberlik sükûn olur.”  şeklinde konuşan Prof. Yüksek şöyle devam etti:

“Birlikte düzenlediğimiz bu iftarda da birçok kesimden insanlar bir araya geldi. İftar soframıza katılarak bizleri onurlandıran değerli büyüklerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Beykoz Trabzonlular Derneği olarak bundan sonraki iftar programımızda da tekrar sizlerle olmayı ümit ediyoruz. Bu iftar sofrasının düzenlenmesinde katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.”

“İlk görev yerim Trabzon Çaykara”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’da konuşmasında, 9 yaşından beri Trabzonlu olduğunu belirttiği konuşmasında, ilk görev yerinin de, Trabzon çaykara ilçesi olduğunu belirtti.

Trabzonlularla birlikte olmaktan son derece memnun olduğunu kaydeden Kaymakam Katırcı, “bu değerli akşamda sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu oldum. Allah Kadir Gecesi’ni de nasip etsin” dedi.

Kaymakam Ahmet Katırcı şöyle devam etti: “Beykoz hemşeri dernekleri kendi açısından çok şanslı, bizim tarafımızdan çok şansız. Çok şanslılar çünkü sayıları ve temsilcilikleri bir hayli fazla. Bizim açımızdan çok şansız; bizler yetişemiyoruz. Hangi dernek nerede, hangi iftarda, ne toplantılarına ne de kongrelerine yetişebiliyoruz. Özellikle Karadenizli olunca haliyle pır pır insanlar. Beykoz hemşeri dernekleri çok faal bir şekilde çalışıyorlar. Beykoz Trabzonlular Derneği de çok yeni olmasına rağmen, çok kısa zamanda böyle aktif hale geldiler. İsmail Yüksek hocama huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum, hayırlı akşamlarınız olsun.”

“Karadenizliler olarak birlik beraberliğe son derece önem veriyoruz”

Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Şahin’de yemek sonrası Dost Beykoz’a yapmış olduğu değerlendirmede, “Beykoz’un Trabzon dernekleri olarak aktivitelerimizi olabildiğince birlikte yapamaya çalışıyoruz. Çünkü biz Karadenizliler birlik, beraberlik ve dayanışmaya son derece önem veriyoruz, ayrıca içinde bulunduğumuz şu süreçte ülkemizin buna ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu…

İftar sonrası yapılan konuşmaların ardından yemek duası yapıldı. Programın son bölümünde ise konuklar birbirleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Trabzonlular Derneği, Çavuşbaşı, Sami Şahin, İftar, Prof. Dr. İsmail Yüksek

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"