Beykoz’da toprak kayması… Ev mühürlendi

  • Güncelleme: 26.02.2019 18:25
  • Okunma: 13029 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Rüzgarlıbahçe’de kar sularının yol açtığı toprak kayması sonucu bir gecekondu yıkılırken, bir evde mühürlendi.
Beykoz’da toprak kayması…  Ev mühürlendi

Beykoz’da yaşanan toprak kayması sonucu atıl durumda olan İlhan Demirci’ye ait bir gece kondu yıkıldı. Başka bir sokakta ise yine toprak kayması sonucu tehlike arz eden bir ev belediye zabıtaları tarafından mühürlendi.

Rüzgarlıbahçe Mahallesi Gencer Sokakta yolun altında kalan gece kondu yolun kopması sonucu toprak altında kaldı…  Olayda can kaybı yaşanmazken, yine Rüzgarlıbahçe Mahallesi Dr. Sadettin Ozansoy Sokakta Turgay Çam’a ait olan binanın toprak kayması sonucu altı boşaldı.

Kayan toprak ise hemen alt taraftaki Murat Bektaş’a ait evin üzerine yığıldı.  

Beykoz Belediyesi Zabıtaları, Turgay Çam’a ait eve yaşanan kayma nedeniyle oturulamaz raporu verip, evi mühürlese de, gidecek yeri olamayan Turgay Çam ailesi ile birlikte evin içinde yaşamaya devam ediyor.

Turgay Çam ise başlarına beklenmedik bir durum geldiğini, Beykoz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün binayı mühürlediğini ve evin içinde yaşamamaları gerektiğini kendilerine bildirmesine rağmen gidecek yerleri olmadığı için evde yaşamaya devam ettiklerini söyledi.

Turgay Çam, hava şartlarının düzelmesi ve kayan toprağın kurumasının ardından Beykoz Belediyesi ile birlikte binanın önüne duvar yapacaklarını kaydetti.

Öte yandan Rüzgarlıbahçe Mahallesi Muhtarı Sedat Altun, Şehit Mustafa Gözütok Sokakta her yağmur veya kar yağdığında suların birikmesi sonucu ciddi tehlike oluştuğunu belirtti.

Haber Merkezi

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz