Yaşam

Beykoz'da toplu nikah şöleni göz doldurdu

Beykoz'da toplu nikah şöleni göz doldurdu
24.09.2017 22:44
| | |
12523

Foto galeri Video galeri

Beykoz Belediyesi'nce Tarihi Beykoz Çayırı'nda düzenlenen toplu nikah töreninde 19 çiftin nikahı kıyıldı.

Beykoz Belediyesi'nce düzenlenen toplu nikah töreninde 19 çift dünya evine girdi. 

Tarihi Beykoz Çayırı'nda festival kapsamında düzenlenen Toplu Nikah Şöleni'nde, ilçede yaşayan 19 çiftin nikahını Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kıydı. Hopdedik Ayhan'ın sunuculuğunu yaptığı törene, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ve Av. Belma Satır, siyasi parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve dünya evine giren 23 çiftin yakınları katıldı. Geleneksel toplu nikah törenine katılan çiftlerin gelin arabasından beyaz eşyaya kadar bütün giderleri ve ihtiyaçları Beykoz Belediyesi tarafından karşılanarak, hediye edildi.

Bir ömür boyu mutlu olmak için birbirlerine "evet" diyen çiftlerin şahitliğini ise meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve kamu kurumlarının temsilcileri üstlendi. 


"Bugün 270. çiftimizi evlendiriyoruz" 

Çiftlerin nikahı kıyılmadan önce konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz  Belediyesi'nin bu organizasyonunda burada oldukları için çiftlere teşekkür etti. 

Çiftlere mutluluklar dileyen Çelikbilek, "Ne güzel ettiniz geldiniz buraya, hayatınızın en güzel günü olan evlilik gününüzü bizlerle birlikte burada paylaşmak istediniz. Buraya gelerek bizlere bu güzelliğe şahitlik etme şansını verdiğiniz için de teşekkür ediyorum. Allah hepinizi bir yastıkta kocatsın. 2009'dan bu yana yaptığımız bu toplu nikah ve toplu sünnet şölenlerimizde dün 6 bininci gencimizi sünnet ettirdik. Bugün ise burada 250. çiftimizi evlendiriyoruz. Ne mutlu size ki bu milletin temel taşı olan aile yapısına birer tuğla koymuş oluyorsunuz. Siz öyle bir iş yapıyorsunuz ki bu milletin en büyük değeri aile yuvasıdır. Aile yuvası kurarak bu milletin binasını sağlam hala getiriyorsunuz." ifadelerini kullandı. Çelikbilek, konuşmasının ardından çiftlerin nikahını kıydı.

Yapılan duanın ardından masalarda bulunan şahitlerden evli olanlar, çiftlere nikah cüzdanlarını takdim etti. 

Tören, dünya evine giren 19 çiftin sahnede hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi. 

Nikah defterlerine atılan imzaların ardından sahneye ses sanatçısı Mustafa Keser çıktı. İlerleyen saatlere kadar çiftlerin doyasıya eğlendiği gecede çiftlerin düğün arabalarını yine kamu kurumlarının müdürleri ve siyasiler yaptı.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Beykoz Belediyesi, Tarihi Beykoz Çayırı, toplu nikah, nikah

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"