Beykoz'da toplu nikah kayıtları başladı

  • 0
  • 6487

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği gelenekse toplu nikah şöleni için son başvuru tarihi 27 Temmuz olarak açıklandı.

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki sosyal dayanışma ve yardımlaşma faaliyetlerini arttırma kapsamında düzenlediği ‘Toplu Nikâh Töreni’ için başvurular başladı. 

Çeşitli imkansızlıklar nedeniyle resmi nikâh kıydıramayan çiftleri her yıl Toplu Nikah Töreni ile evlendiren Beykoz Belediyesi, nikah masrafları, gelinlik, damatlık dahil, beyaz eşyadan mobilyaya verdiği çeyizlerle de yeni evlenen çiftlere maddi kolaylık sağlıyor. 

Beykoz Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen "Toplu Nikah Töreni" için başvurular 27 Temmuz Cuma gününe kadar devam ederken başvurular 444 66 61 numaralı telefondan yapılabiliyor. 

Toplu nikâh törenleriyle ilgili konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Beykoz'da bu gelenek benim dönemimde başladı. 2009 yılından itibaren her yıl düzenlediğimiz bu geleneği devam ettiriyoruz. Bugüne kadar üç yüz ellinin üzerinde çiftimizin mutluluklarına vesile olduk. Türk Milletinin gelenek ve göreneklerine baktığımızda en büyük değerlerinden bir tanesi de aile yuvasıdır. Evlilikler bizim ümmetimizde Allah’ın rızası ve Hz. Peygamber’in sünneti gereği yerine getiriliyor” dedi. 

Haber Merkezi

Çubuklu Mahallesi, Riskli Alan ilan edildi
Önceki Çubuklu Mahallesi, Riskli Alan ilan edildi
Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Sonraki Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz