Toplum

Beykoz'da toplu nikah kayıtları başladı

Beykoz'da toplu nikah kayıtları başladı
29.06.2018 14:10
| | |
3345

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği gelenekse toplu nikah şöleni için son başvuru tarihi 27 Temmuz olarak açıklandı.

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki sosyal dayanışma ve yardımlaşma faaliyetlerini arttırma kapsamında düzenlediği ‘Toplu Nikâh Töreni’ için başvurular başladı. 

Çeşitli imkansızlıklar nedeniyle resmi nikâh kıydıramayan çiftleri her yıl Toplu Nikah Töreni ile evlendiren Beykoz Belediyesi, nikah masrafları, gelinlik, damatlık dahil, beyaz eşyadan mobilyaya verdiği çeyizlerle de yeni evlenen çiftlere maddi kolaylık sağlıyor. 

Beykoz Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen "Toplu Nikah Töreni" için başvurular 27 Temmuz Cuma gününe kadar devam ederken başvurular 444 66 61 numaralı telefondan yapılabiliyor. 

Toplu nikâh törenleriyle ilgili konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Beykoz'da bu gelenek benim dönemimde başladı. 2009 yılından itibaren her yıl düzenlediğimiz bu geleneği devam ettiriyoruz. Bugüne kadar üç yüz ellinin üzerinde çiftimizin mutluluklarına vesile olduk. Türk Milletinin gelenek ve göreneklerine baktığımızda en büyük değerlerinden bir tanesi de aile yuvasıdır. Evlilikler bizim ümmetimizde Allah’ın rızası ve Hz. Peygamber’in sünneti gereği yerine getiriliyor” dedi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Toplu Nikah, Şölen, Başvuru, Beykoz Belediyesi, Yücel Çelikbilek, Kayıt

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"