Beykoz’da toplu nikah heyecanı başlıyor

  • Güncelleme: 07.08.2017 18:53
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği toplu nikah töreni için son başvuru tarihi 29 Ağustos olarak açıklandı.
Beykoz’da toplu nikah heyecanı başlıyor

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki sosyal dayanışma ve yardımlaşma faaliyetlerini arttırma kapsamında düzenlediği ‘Toplu Nikâh Töreni’ için başvurular başladı. 

Maddi imkansızlıklar nedeniyle resmi nikâh kıydıramayan çiftleri her yıl Toplu Nikah Töreni ile evlendiren Beykoz Belediyesi, nikah masrafları, gelinlik, damatlık dahil, beyaz eşyadan mobilyaya verdiği çeyizlerle de yeni evlenen çiftlere maddi kolaylık sağlıyor. 

Beykoz Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü tarafından organize edilen “Toplu Nikah Töreni” için başvurular 29 Ağustos Salı gününe kadar devam ederken başvurular 444 66 61 numaralı telefondan yapılabiliyor. 

Toplu nikâh törenleriyle ilgili konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “2009 yılından bu yana bu organizasyonumuzu devam ettiriyoruz. Bugüne kadar üç yüzün üzerinde çiftimizi evlendirdik. Aziz Türk Milletinin en büyük değerlerinden bir tanesi de aile yuvasıdır. Evlilikler bizim ümmetimizde Allah’ın rızası ve Hz. Peygamber’in sünneti gereği yerine getiriliyor” ifadelerini kullandı. 

Haber Merkezi