Yaşam

Beykoz’da toplu nikah coşkusu

Beykoz’da toplu nikah coşkusu
2014.07.29 00:00
| | |
18924

Beykoz Belediye Başkanlığı tarafından her yıl düzenlenen “Toplu Nikah” töreninde Beykoz Çayırı tarihi günlerinden birini yaşadı.

Başta AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok devlet büyüğünü ağırlayan Beykoz’da düzenlenen Toplu Nikâh Töreni’nde coşku İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın da katılımıyla zirveye ulaştı.

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkanı Muharrem Ergül ve Emniyet Müdürü Hakan Boydak’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve binlerce vatandaşın katıldığı törende Paşa Sökmez, Elifçe ve fantezi müziğin güçlü sesi Cengiz Kurtoğlu sahne aldı.

Programın açılış konuşmasında Belediye Başkanı Muharrem Ergül İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın programa katılımından duyduğu mutluluğu ifade ederek, “İstanbul’u adeta yeniden inşa eden, bu anlamda İstanbul’un mimarı olan sevgili Başkanımız Kadir Topbaş’a ilçemize gösterdiği yakın ilgiden dolayı tüm Beykoz adına teşekkür ederim” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin Beykoz’a yaptığı yatırım ve yardımlardan da bahseden Ergül, yapılan yatırımların çok ciddi rakamlara ulaştığını ifade etti. Bu güne kadar toplu sünnet ve nikâh törenleriyle yüzlerce aileyle buluştuklarının da altını çizen Ergül sosyal Belediyecilik konusunda çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

İBB Başkanı Kadir Topbaş, yüzmeyi Anadoluhisarı’nda öğrendiğini ifade ederek “Beykoz;’un gönlümde apayrı bir yeri var. Bu güne kadar yaptığımız çalışmalarla İstanbul’un çehresini değiştirdik. 2010 yılında Avrupa’nın Kültür Başkenti olacak olan İstanbul’u adeta yeniden inşa etmeye başladık. Bu çerçevede Beykoz için de çok önemli yatırımların altına değerli başkanımız Muharrem Ergül ile birlikte imza attık. Bunlar elbette yeterli değil. Bu sebeple de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Beykoz’u ve İstanbul’u layık olduğu seviyeye taşımak için gereken her türlü fedakarlığı yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi.    

Daha sonra Toplu Nikâh Töreni’ne geçilirken Başkan Ergül İBB Başkanı Topbaş’a “sayın başkanım nikâhları siz kıyın lütfen” dedi. Toplam 13 çiftin nikâhlarını Kadir Topbaş kıyarken, havai fişek gösterisi Beykoz Çayırı’ndaki coşkuyu arttırdı. Tören sonunda yeni evli çiftler düğün pastasını keserek davetlilere ikram ettiler. Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ün eşi ve KDM Başkanı Ayşe Ergül gelinlere altın takarken ayrıca birer çam fidanı da armağan edildi.

Nikah töreninin ardından sahne alan Karadeniz Müziği’nin sevilen şarkıcısı Elifçe’nin seslendirdiği horon havaları gecedeki coşkuyu arttırırken yaklaşık 10 bin kişi gecenin güçlü sesi Cengiz Kurtoğlu’nu sabırsızlıkla bekledi.

Elifçe’nin ardından Macaristan’dan gelen Halk Oyunları ve Beykoz Belediyesi Halk Oyunları ekipleri sahne aldı. Daha sonra gece katkı sunan sponsorlara plaketleri takdim edildi. Kuaför Turgay, Tülay Gelinlik, Bahtiyar Giyim ve SAN Fotoğrafçılık gecenin sponsorları olarak plaketlerini aldıktan sonra toplu fotoğraf çekildi.

Plaket töreninin ardından sahne alan fantezi müziğin güçlü sesi Cengiz Kurtoğlu hayranlarına unutamayacakları bir gece yaşattı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan, Kadir Topbaş, Muharrem Ergül, Hakan Boydak, Paşa Sökmez, Cengiz Kurtoğlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"