Beykoz'da tırtıl istilası durdurulamıyor

  • 12.07.2021 17:38
  • Güncelleme: 12.07.2021 17:40
  • Okunma: 13579 kez
  • Yorum: 3
Beykoz Akbaba Mahallesi'nde görülmeye başlatan tırtıl istilası bölge halkını çileden çıkardı.
Beykoz'da tırtıl istilası durdurulamıyor

Beykoz Akbaba Mahallesi'ndeki çeşitli ağaçlarda yoğun bir şekilde görülmeye başlanan tırtıl istilası vatandaşları çaresiz bıraktı.

Son bir ay içerisinde çok sayıda tırtılın ceviz ve erik ağaçlarında yoğun bir şekilde görüldüğü, bölgede yaşayan vatandaşların bitkilerine zarar verdiği görüldü.

Akbaba Mahallesi'nin genelinde görülen tırtıl istilasının diğer mahallelere de sıçramaya başladığı ifade edilirken, yetkililerin incelemeleri sonrası sadece tavsiyelerde bulunmakla yetindiği kaydedildi.

Yetkililerin tavsiyelerini uygulayan mahalle sakinleri herhangi bir sonuç alamazken, tırtılların evlerde de görülmeye başladığı ifade edildi.

Bölge halkının Beykoz Belediyesi'nden de yardım istediği ancak henüz bir çalışma yapılmadığı öğrenildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Tırtıl, İstila

Yorumlar (3 Yorum)

Şükrü yılmaz (1 yıl önce)

Aydın,çukurova ve k.maras sütçü ima. Üniversitesinde arge ve denemelere kullanılan diatom ve bitkisel ilaç kullanıma 2 yıldır akdeniz tuta zararlısı kümes jedi köpek bit pire karınca hamam böceği için dogal ilaç www.diatomturkiye.com

Yücel Yaşar (1 yıl önce)

Gerçekten korkunç görüntüleri Akbaba da her gün yaşıyoruz Bazen burası İstanbul olamaz diye düşünüyorum Çok yazık çok

Hakan (1 yıl önce)

Tırtıl bir yandan sivrisinek sinek bir yandan yaz zehir oldu resmen belediye ne iş yapar acaba sivrisinek soktuğu yeri öyle bir ısırıyor ki 1 hafta geçmiyor

Yorum Yaz