Yaşam

Beykoz’da teröre lanet yağdı

Beykoz’da teröre lanet yağdı
2014.07.27 00:00
| | |
13153

Beykoz’da ki tepki seline katılanların başını Beykoz Alperenler Ocağı çekti. Alperenler Beykoz Meydanı’nda toplanarak terörü lanetledi.

Kuzey Irak’tan sızan 200 kadar PKK’lı teröristin önceki gece saat 02.00’da Hakkari Dağlıca’da piyade taburundan ayrılan bölüğü pusuya düşürmesi sonucunda 12 askerimizin şehit olması ülkeyi ayağa kaldırdı.

Yurdun bir çok yerinde insanlar kenetlenirken teröre ve PKK’ya karşı öfke seli çığ gibi büyüdü. Kimi yerde gözyaşları sel olurken, kimi yerde de gençler toplu halde askerlik şubelerine başvurarak görev istedi.

Beykoz’da bu tepki seline katılanların başını Beykoz Alperenler Ocağı çekti. Alperenler Beykoz Meydanı’nda toplanarak terörü lanetlerken, şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşımızı okuyarak tekbir sesleriyle Beykoz Askerlik Şubesi’ne doğru yürüyüşe geçti.

Yaklaşık 200 kişilik grup askerlik şubesine doğru yürürken “Vatan sana canım feda”“Her Türk asker doğar”“Şehitler ölmez vatan bölünmez”“Komutanım biz geldik görev isteriz”sloganları attılar. Protestoyu pencerelerinden seyreden vatandaşlar da alkışlarla destek verip bayrak sallarken, trafikteki araçlarda kornalarıyla destek oldular.

Beykoz Askerlik Şubesi’nin önünde toplanan vatandaşlar burada İstiklal Marşımızı okurken, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Zafer Saz başsağlığı dileyenlerin taziyelerini kabul etti. Yaşlı bir kadın da Binbaşı Zafer Saz’ı sarılıp öperken gözyaşlarına hakim olamadı.

Öte yandan gece geç saatlerde bazı vatandaşların Paşabahçe’de bulunan DTP İlçe Başkanlığı’na girerek maddi hasar verdiği öğrenildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, PKK, Beykoz, Terör, Lanet, Şehit, Hakkari, Dağlıca, Alperenler, Protesto

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"