Beykoz’da TEOG ve LYS kursları ilgi gördü

  • 05.06.2016 16:15
  • Güncelleme: 05.06.2016 16:18
  • Okunma: 7907 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi’nin 2016 yılında 33 branşta açtığı kurslarda en yoğun ilgiyi TEOG ve LYS hazırlık kursları gördü.
Beykoz’da TEOG ve LYS kursları ilgi gördü

Beykoz Belediye Meydanı’nda düzenlenen sertifika törenine Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, başkan danışmanları, meclis üyeleri ile sertifika alan kursiyerler ve aileleri katıldı.

Programda Şef Bengü Efsen yönetimindeki öğrencilerin keman dinletisi ve Şef Lokman Öztürk eşliğindeki ney ve semazen gösterisi ile gitar, kemençe, keman, bağlama, halk oyunları, ney ve tiyatro branşından kursiyerlerin hazırladığı gösteriler büyük alkış aldı.  Ayrıca fotoğraf,  akıl oyunları ve resim sergileri de açılarak konukların beğenisine sunuldu.

Beykoz Belediyesi’nin yeteneklerini geliştirmek isteyen ilçe sakinlerine rehberlik etmek için Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, Tokatköy Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi, Kavacık Hizmet Binası, Soğuksu Hizmet Binası ve Yenimahalle Şehit Şerife Bacı Hizmet Binası-Mehmet Özgümüş Kültür Merkezi olmak üzere ilçedeki 5 merkezde toplam 33 branşta verilen kurslardan bu yıl 9000 ilçe sakini yararlandı.

Kurslar Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, İngilizce, Mental Aritmetik, Akıl Oyunları, Arapça, Osmanlıca, Kuran-ı Kerim, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Fotoğrafçılık, Halk Oyunları, Diksiyon, Tiyatro, Satranç, Resim, Karakalem, Gitar, Bağlama,  Kemençe, Ney, Keman, Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri alanlarında verildi.

Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu: “Bu yıl ilk olarak açtığımız TEOG ve LYS hazırlık kursları çok ilgi gördü”

Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, gençlere ve çocuklara akıllı telefonların, bilgisayarların, tabletlerin esiri olmamaları gerektiğini söyleyerek, ailelerin bu konuda duyarlı olmalarını rica etti. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yoğun programı dolayısıyla katılamadığını belirten ve selamını ileten Kaşıtoğlu, “Beykoz Belediyesi olarak 5 merkezde 33 branşta kültür sanat ve okul dersi kurslarımız devam ediyor. Farklı branşlarda ücretsiz kurslarımız çok ilgi gördü. 2015- 2016’da bu kurslardan yaklaşık 9000 öğrenci yararlandı. Bu yıl ilk olarak açtığımız TEOG ve LYS hazırlık kurslarını, önümüzdeki yıl da artırmayı planlıyoruz. Böyle bereketli bir eğitim yılından sonra Ramazan ayını da karşılayacak bir faaliyet olacak bu programda, kursların finalini yapmak için bir aradayız. Bu vesileyle Ramazan ayının da hayırlar getirmesini diliyor, kurslara emeği geçen öğretmen ve yöneticilerle, sertifika alan yetenekli öğrencileri ve ailelerini tebrik ediyorum.” dedi.

Gösteriler ve yetenekli öğrencilerin performanslarının ardından kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz