Beykoz’da tenis heyecanı başladı

  • Güncelleme: 10.11.2020 18:39
  • Okunma: 2411 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından açılan spor okullarından birisi de Tenis Branşıydı.
Beykoz’da tenis heyecanı başladı

Haftanın iki gün Cumartesi-Pazar Günleri Kavacık’da bulunan Celal Aras Anadolu Lisesi Spor Salonunda gerçekleşen antrenmanlara değişik yaş gruplarında 3 ayrı grupta sporcular katılım sağlamakta.

Toplam 13 Branşta açılan spor okullarında Tenis Bölümüne Beykozlu Aileler ilgi gösterirken Kız çocukları ağırlıklı olmak üzere alt yaş gruplarında birçok istekli tenis sporu ile tanışırken, tecrübeli eğitmenleri geleceğin yıldızlarının yetişmesi anlamında hiç de aceleci değil.

Katılımcı çocuklar biran önce kortta müsabaka heyecanı yaşama niyetinde iken eğitmenleri ise adeta belirlenen antrenman programında değişik aktiviteler ile yaşanan ortama daha da bir heyecan katma düşüncesinde.

Raketleri ile ilk vuruşlarını yapmaya başlayan sporcular içinde küçük yaşta gerçekten de şimdiden raketi ile özdeşleşmiş, başarılı vuruşlar yapanların olması ise dikkatlerden kaçmıyor.

Öte yandan her bir grupta birer saat süren antrenmanlarda temizlik ve hijyen şartlarına ise titizlikle uyuluyor. Eğitim süresince her geçilen ayrı bölüm öncesi tek, ek dezenfektanlar ile eller yıkanırken eğitim esnasında kopan maskelerin yerine aynı anda yenileri verilmekte.

Beykoz Belediyesinin Tenis Branşındaki eğitimleri ise Hayrican Saraç ve Vahide Süral tarafından verilmekte. Sakarya Üniversitesi BESYO Antrenörlük Bölümünde Yüksek Lisans Öğrencisi olan Hayrican Saraç antrenman sonrasında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi…

“2 Ay önce Kanlıca Tekke Mevkiindeki Spor Tesislerinde başlayan çalışmalarımız Kış Mevsiminin gelmesi sonrasında Kavacık’da bulunan Celal Aras Anadolu Lisesi Spor Salonunda devam etmekte. 3 Ayrı grupta toplam 25 sporcumuz bulunmakta. Tenis sporu özel bir eğitim ve detayları içerdiği için sınırlı sayıda adaya eğitim verilmekte. En alt yaş grubumuz 5-10 yaş ve diğerleri ise biraz daha üst yaşı içermekte. Bu ana kadar gelinen nokta oldukça sevindirici. Çocuklar çok istekli, aileleri de onları yalnız bırakmıyor. Tabii ki bu spor biraz da sabırla öğrenmeyi gerektirmekte. Her eğitim sürecinde adım, adım ilerlemekteyiz. Eğitimin farklı anlarında değişik oyunları da eğitim sürecine kattık Bu da çocukların konsantrasyonu için gayet olumlu olmakta.”

 Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri bünyesinde verilen Tenis Eğitimlerini takip eden aileler ise Beykoz Belediye Başkanlığına ve Başkan Murat Aydın’a teşekkürlerini iletirlerken, “Bir birinden değişik ve alternatifler içeren spor dallarında eğitim verilmesi bizleri de son derece memnun etti. Çocuklarımızın tenis sporuna ilgisi büyük, ücretsiz eğitimlerin olması ise bizler açısından da çok olumlu. Çocuklarımız tenis eğitimlerine gelmeye başladıktan sonra heyecan ve mutlulukları daha da arttı. Hafta boyunca Cumartesi-Pazar olan eğitim günlerinin biran önce gelmesi için onlar kadar bizler de heyecanla günlerin geçmesini bekliyoruz.” diye konuştular.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, Tenis