Beykoz'da temsili terhis belgeleri dağıtıldı

  • Güncelleme: 11.05.2018 15:56
  • Okunma: 6745 kez
  • Yorum: 0
Engelliler Haftası nedeniyle İstanbul Boğaz Komutanlığı'nda temsili askerlik eğitimi yemin töreni gerçekleştirildi.
Beykoz'da temsili terhis belgeleri dağıtıldı

İstanbul Boğaz Komutanlığı, engelliler haftasında askerlik yaşı gelen beş vatandaş için temsili askerlik eğitimi yemin töreni düzenleyerek terhis belgelerini takdim etti.

Engelli ailelerinin katılımıyla İstanbul Boğaz Komutanlığında gerçekleştirilen yemin törenine terhis olan askerlerin aileleri de katılırken Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ali Kibar bir konuşma yaptı.

"Bu uygulama memleketin her yerinde"

Anayasada vatan hizmetinin her Türk'ün hakkı ve ödevi olarak düzenlendiğini hatırlatan Kıdemli Albay Kibar, "Temsili askerlik uygulaması yüce Türk milletinin vatanına ve cumhuriyetine beslediği büyük sevginin müstesna bir göstergesidir. Engelli evlatlarımızın askerlik vazifelerini yerine getirmeleri anlamında bu yönde dünyadaki ilk ve tek örnektir. Bugün memleketimizin dört bir yanında askerlik çağındaki gönüllü askerlik yaşı gelen kardeşlerimiz, evlatlarımız bu hizmeti yerine getirmektedir." dedi.

"Gayretleriniz her türlü takdirin üzerindedir"

Engelli gençlerin ailelerine de seslenen Albay Kibar, "Değerli aileler sizler her türlü güçlüğe göğüs gererek onların hayatlarını kolaylaştırmaya çalışmaktasınız. Çalışma ve gayretleriniz her türlü takdirin üzerindedir. Ne mutlu sizlere ki yürekleri vatan sevgisi ile dolu olan bu gençlerin Türk Silahlı Kuvvetleri saflarına katılmalarını sağladınız." diye konuştu.

"Bu kurum, milletimizin geleceğine uzanan bir kapıdır"

Kibar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bizler, sizler ve evlatlarınızla böyle anlamlı bir gün geçirmekten büyük bir onur duyuyoruz. Büyük özveriyle yetiştirdiğiniz ve bir gün için bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınız enerjilerini Atatürk devrimlerinden almış, birlik ve beraberliğin en güzel sembolü olarak karşınızda gururla durmaktadırlar. Sevgili Mehmetçikler, bugün katılacağınız Türk Silahlı Kuvvetleri, milletin bağrından çıkmış, Yüce milletine sadakatle hizmet eden aldığı her görevi üstün başarıyla yerine getiren güçlü bir kurum ve Türk milletinin geleceğe uzanan bir kapısıdır. Bugün hatırası hayatınız boyunca hatıralarınızdan çıkmayacak mutlu bir gündür."

Deniz Kurmay Kıdemli Albay Kibar, terhis belgelerini temsili olarak vatani görevini tamamlayan vatandaşlara takdim etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz