Yaşam

Beykoz'da temsili askerlik eğitimi yapıldı

Beykoz'da temsili askerlik eğitimi yapıldı
12.05.2017 15:13
| | |
7003

Foto galeri

Engelliler Haftası nedeniyle Beykoz Anadolukavağında bulunan İstanbul Boğaz Komutanlığı'nda temsili askerlik eğitimi yemin töreni gerçekleştirildi.

İstanbul Boğaz Komutanlığı, engelliler haftasında askerlik yaşı gelen beş vatandaş için temsili askerlik eğitimi yemin töreni düzenleyerek terhis belgelerini takdim etti.

Engelli ailelerinin katılımıyla İstanbul Boğaz Komutanlığında gerçekleştirilen yemin törenine terhis olan askerlerin aileleri de katılırken Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ali Kibar bir konuşma yaptı.

Anayasada vatan hizmetinin her Türk'ün hakkı ve ödevi olarak düzenlendiğini hatırlatan Kıdemli Albay Kibar, "Askerlik kanunu kapsamında silah altına alınmaları mümkün olmayan engelli vatandaşlarımızın bu hak ve ödevlerini sembolik olarak yerine getirebilmelerini sağlamak maksadıyla temsili askerlik uygulaması icra edilmektedir" dedi.

"Dünyadaki ilk ve tek uygulamadır"

Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ali Kibar Türk milletinin, vatan sevgisinin bir göstergesi olarak ilk ve tek uygulama olması nedeniyle önem kazandığına değinerek, "Bu uygulama yüce Türk milletinin, vatan sevgisinin bir göstergesi olarak dünyadaki ilk ve tek uygulama olması nedeniyle daha da önem kazanmaktadır. Temsili askerlik uygulaması kapsamında bugün engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin bir gün dahi olsa askeri ortamda yaşamalarına imkan sağlamaya çalışılmış aramıza katılan silah arkadaşlarımızın duygularını paylaşmak bize manevi güç vermiştir" ifadelerini kullandı.

Engelli ailelerine seslenerek yürekleri vatan sevgisiyle dolu gençleri bu yaşa getirerek Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) saflarına katılmasını sağladıkları için onur duyduklarını ifade eden Kibar, "Büyük özveriyle yetiştirdiğiniz ve bir gün için bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınız enerjilerini Atatürk devrimlerinden almış, birlik ve beraberliğin en güzel sembolü olarak karşınızda gururla durmaktadırlar" şeklinde konuştu.

Albay Kibar şöyle konuştu:

"Sevgili Mehmetçikler, bugün katılacağınız Türk Silahlı Kuvvetleri, milletin bağrından çıkmış, Yüce milletine sadakatle hizmet eden aldığı her görevi üstün başarıyla yerine getiren yüce bir kurum ve Türk milletinin geleceğe uzanan bir kapısıdır. Bugün hatırası hayatınız boyunca hatıralarınızdan çıkmayacak mutlu bir gündür."

Deniz Kurmay Kıdemli Albay Kibar, terhis belgelerini ve anı objelerini, temsili olarak vatani görevini tamamlayan vatandaşlara takdim etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haber, Engelliler Haftası, İstanbul Boğaz Komutanlığı, Askerlik Eğitimi, Yemin Töreni

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"