Güncel

Beykoz'da telefon şarjı, yangın çıkarttı

Beykoz'da telefon şarjı, yangın çıkarttı
31.12.2015 15:53
| | |
6981

Akbaba Köyü'nde ikamet eden Cevat Yavuz ve eşi, ölümden döndü

Akbaba Köyü'nde ikamet eden Cevat Yavuz ve eşi, ölümden döndü

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alan telefonlar, işlerimizi kolaylaştırdığı kadar kimi zaman tehlike de arz ediyor. Son yıllarda birçok ilde yaşanan telefon faciasına bu sabaha karşı Beykoz da eklendi. Telsiz telefonunu şarjda bırakan Yavuz Ailesi uyurken, elektrik kontağından çıkan yangın bir anda evi alevler içinde bıraktı. Şans eseri Cevat Yavuz ve eşi kurtulurken, sabah saat 04.00 sularında Cevat Bey'in lavaboya gitmek için yataktan kalkmasının büyük bir faciayı önlediği anlaşıldı.

Olayın fark edilmesinden sonra hemen 110 Yangın İhbar Hattı aranırken, itfaiyenin çok ısa bir zamanda olay yerine yetişmesi, olayın büyümesini de engelledi. Ancak görgü tanıklarının ifadesine göre, itfaiye aracının merdiveninin açılmaması, büyük bir paniğe neden oldu. Binanın çok katlı olmaması nedeniyle açılmayan merdiven bir sorun teşkil etmezken, çok daha yüksek binalara yapılacak olası bir müdahalede benzer bir sorunun yaşanmasının ne şekilde sonuçlanacağı merak konusu oldu.

‘Prizde unutulan telefon, yangına sebebiyet verdi’

Bu sabah saatlerinde saat 04.00 sularında Akbaba Şifa Kuyu Sokak'ta oturan Cevat Yavuz, lavaboya gitmek için yatağından kalktı. İçerideki odanın yanmakta olduğunu gören talihsiz vatandaş, hemen eşini de uyandırıp, 110 Yangın İhbar numarasını aradı ve yardım istedi. İtfaiye ekiplerinin kısa sürede olay yerine intikal ettiği gözlenirken, yapılan müdahaleye rağmen evin 3 odası büyük ölçüde yandı ve kül oldu. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı yangında, önemli miktarda maddi kayıp olduğu bildirildi. Uzmanlar ise elektrik kontağından çıkan yangının sebebini, 'prizde unutulan telefon şarjının patlaması' olarak kayıtlara geçti.Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Akbaba Köyü, Yangın, Telefon, Cevat Yavuz, 110 İtfaiye, Şifa Kuyu Sokak

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"