Yaşam

Beykoz'da tek amaç: Bir sofra etrafında buluşmak!

Beykoz'da tek amaç: Bir sofra etrafında buluşmak!
28.06.2015 19:45
| | |
8505

Video galeri

Belediye’nin mahalle iftarları'na yönelik eleştirilere, Beykozlu Komünist Ali de isyan etti.

Geçtiğimiz günlerde Çamlıbahçe'de Beykoz Belediyesi tarafından kurulmak istenen İftar Sofrası'na "Buraya sofra açtırmayız!" denilerek müdahale edilmek istenmesi ve Dost Beykoz'un çekilen bir video ile olayı haberleştirmesi, ilçede büyük ses getirdi. Beykozlu vatandaşların büyük bir çoğunluğu Beykoz Belediyesi'nin vatandaşlar arasında ayrım gözetmeksizin hazırladığı geleneksel sofralara sahip çıkılması gerektiğini söylerken, sayıları az olan bir kesim ise kurulan sofraları gereksiz bularak, eleştirdi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Beykoz Şubesi Başkanvekili olan ve aynı zamanda 'Komünist' lakabıyla tanınan Ali Çelik, Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen İftar Sofraları'na yönelik saldırı ve eleştirilere isyan etti. Aslen Kastamonulu olduğunu ve Rüzgarlıbahçe'de başladığı Beykoz macerasına şu an Yenimahalle'de devam ettiğini anlatan Ali Çelik, "Buraya gelen insanlar, bu sofrayı evlerinde kuramayacak insanlar değil. Ancak bu kadar büyük bir kalabalığı bir arada toplayamayacak olan insanlar... Beykoz Belediyemiz burada çok güzel bir iş yapıyor ve hepimizi bir sofra etrafında topluyor. Bizlerin böyle güzel bir organizasyon için ancak teşekkür etmemiz gerekir" dedi.

Dost Beykoz, Rüzgarlıbahçe'de gerçekleştirilen Beykoz Belediyesi İftar Sofrası'nı takip etti. Yaklaşık 1000 kişilik yemeğin dağıtıldığı gecede vatandaşlara düşüncelerini de soran Dost Beykoz, genel olarak olumlu izlenimler edindi. Röportaj sırasında söze dâhil olan ve kendisini 'Komünist Ali' olarak tanıtan Ali Çelik ise düşüncelerini yüksek sesle dile getirdi. ADD Beykoz Şubesi Başkanvekili de olduğunu hatırlatan Ali Çelik, Belediye'nin kurduğu sofralardan övgüyle söz etti. Beykoz Belediyesi'nin kurduğu İftar Sofraları'nın uzun zamandır birbirini görmeyen eski dostların bir sofrada buluşması için güzel bir fırsat olduğunu dile getiren Ali Çelik, ilçedeki mahallelerde kurulan iftar sofralarını eleştirenlere de isyan etti. Öte yandan Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun da İftar Sofrası'na oturdu ve vatandaşlarla birlikte orucunu açarak, iftar yemeği yedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, İftar, Mahalle, Beykoz Belediyesi, Rüzgarlıbahçe, Ali Çelik, Komünist, Sedat Altun

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"