Beykoz'da tedavi sonrası beceri sergisi

  • 23.12.2015 11:16
  • Güncelleme: 23.12.2015 11:18
  • Okunma: 8459 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören hastaların el becerileriyle geliştirdikleri ürünler sergisi açıldı.
Beykoz'da tedavi sonrası beceri sergisi

Beykoz Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören hastaların el becerileriyle geliştirdikleri ürünler sergisi açıldı.

17 - 20 Aralık tarihleri arasında açık kalan sergiye çok sayıda sağlık çalışanı ve siyasi ilgi gösterdi.

Beykoz Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı'nın projesini hayata geçirdi.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı olarak hizmet veren Beykoz Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören hastaların emekleriyle kurulan El Sanatları Sergisi'ne, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ve Beykoz Halk Eğitim Merkezi de destek verdi.

Serginin açılışına; Beykoz Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr Süleyman Erdoğdu, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ve çok sayıda vatandaşın yanı sıra sağlık çalışanları da katıldı.

Beykoz Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve sergiye yönelik Dost Beykoz'a açıklamalarda bulunan Başhekim Süleyman Erdoğdu, Merkezin, ağır ruhsal bozukluğu olan hastalara yani bilişsel, yönetsel ve sosyal beceri alanlarındaki yıkıcı etkisi nedeniyle yeti yitimi ile giden şizofreni ve benzeri psikotik bozukluklar ve duygu durum bozuklukları gibi kronik ruhsal hastalıkları olan insanlara toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde psikososyal destek hizmetlerinin verilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Beykoz Devlet Hastanesi tarafından kurulduğunu söyledi.

Merkezin görev ve hizmetleri arasında; ağır ruhsal bozukluğu bulunan hastalara ait kayıt ve istatistiklerin tutulması, kayıtlı hastaların güçlendirilmesini ve toplumla bütünleşmesini hedef alan rehabilitasyon, psikososyal beceri kazandırma ve desteklemeye ilişkin plan, program ve çalışmaların yapıldığını da söyleyen Erdoğdu, "hastalık durumlarının değerlendirilmesi, tedavi edilmesi ve izlenmesi, topluma, hasta yakınlarına, sağlık personeline ve diğer ilgili personele ağır ruhsal bozukluklar alanında eğitim verilmektedir" dedi.

Merkezin Sorumlu Hekimi Psikiyatri Uzmanı Dr. Mert Alev'de, Merkez, görevli olan Psikiyatri Uzmanı, psikolog, hemşire ve öğretmenlerin katkılarıyla grup terapileri, iş uğraş terapileri, ev ziyaretleri ve eğitimlerin yapıldığını kaydetti.

Dr. Mert Alev, Beykoz'da ağır ruhsal bozukluğu olan hastaların ve yakınlarının bilgi almak amacıyla (0216) 323 25 03 nolu telefondan yada şahsi olarak kendisiyle iletişime geçebileceklerini söyledi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz