Beykoz'da tatlı ve dondurma Papağanlı'da

  • 14.03.2017 15:35
  • Güncelleme: 14.03.2017 15:55
  • Okunma: 14821 kez
  • Yorum: 1
Gaziantep'in tanınmış markalarından Papağanlı Tatlı Künefe'nin İstanbul'daki ilk şubesini Beykoz'da açtı.
Beykoz'da tatlı ve dondurma Papağanlı'da

Gaziantep'in sevilen ve tanınmış markalarından Papağanlı Tatlı&Künefe Kavacık'ta hizmete girdi. 1969 yılında Gaziantep'te hizmete başlayan Papağanlı Künefe, bu zamana kadar hiçbir yerde şubesi olmamasıyla biliniyordu. Papağanlı Künefe, Beykoz'un tanınmış isimlerinden Taner Mert aracılığıyla Türkiye'ye açılma kararı aldı. Kararın ardından ilk şube Beykoz Kavacık'ta açıldı.

Beykoz'un tanıdık simalarının katıldığı açılış törenine Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, Meclis Üyesi Gülay Demirel, Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Mikail Akyıldız, eski Meclis Üyeleri Adem Öztürk ve Zekai Emeç, Muhtarlar, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Künefe, baklava, dondurma ve katmer gibi tatlılarıyla hizmet veren Papağanlı Kavacık Şubesi'nin açılış töreninde kurdeleyi Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kesti.

"Papağanlı, vatandaşlarımız için şanstır"

Kesilen kurdele öncesi eller semaya kaldırıldı ve dualar edildi. Başkan Çelikbilek yaptığı kısa açılış konuşmasında, "Böyle bir markanın ilçemizi tercih etmesi bizim için sevindiricidir. İnşallah hayırla ve bereketle işlerine devam ederler. Gaziantep lezzetlerinin Beykoz'a getirilmiş olması da vatandaşlarımız için bir şans olduğunu düşünüyorum. Konum itibariyle de ilçemizin merkezi yerlerinden bir tanesinde olması da işletme açısından bir şans olacaktır. Taner Beye ve çalışma arkadaşlarına başarılar diliyorum" şeklinde konuşarak hayırlı olsun dileklerini iletti.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konuşmasının ardından açılış kurdelesini Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, Başkan Danışmanı Nevin Çalışkan ve Papağanlı Kavacık'ın işletmecisi Taner Mert ile birlikte kesti.

Kurdelenin ardından Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve beraberindeki heyet, Papağanlı Kavacık'ın künefe tezgahlarını inceleyerek işletme sahibi Taner Mert'ten bilgi aldı. Açılış programına katılan katılımcılara Gaziantep'in lezzetli tatlılarından ikram edildi.

Papağanlı Künefe Tatlı Kavacık Şubesi
Kavacık Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi No:9/A Beykoz - İSTANBUL
Telefon: 0 (216) 693 3427

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

fatih yavuz (6 yıl önce)

İyide çok pahalı vatandaş nasıl alsın?

Yorum Yaz