Beykoz’da taşeron işçiler kapı kapı geziyor…

  • Güncelleme: 17.02.2017 20:40
  • Okunma: 21631 kez
  • Yorum: 1
Beykoz’daki değişik kamu kurumlarında çalışan taşeron işçiler dertlerine derman üretmek için çalmadık kapı bırakmıyor.
Beykoz’da taşeron işçiler kapı kapı geziyor…

Kendi içlerinde örgütlenme çalışmalar yapan taşeron işçiler, siyasi parti ilçe başkanlıklarını ziyaret ediyor… Cumhuriyet halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ve Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’ı ziyaret eden işçiler, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’dan ise aylardır randevu alamıyor.

Taşeron işçilerin kadroya alınmaları için arkadaşlarıyla birlikte çalışmalar yapan Kadriye Sarıoğlu, “bir ara umutlanmıştık, kadroya alınıyoruz diye… Daha sonra ne olduysa biz yine arka palana atıldık. Ülkemizde taşeron olarak çalışan yüz binlerce işçi var. Geleceğe güvenle bakmak bizimde hakkımız… Lütfen artık bu derdimize bir derman üretilsin” diyor.

Büyük şeyler uğruna küçükler ihmal ediliyor

“Biz, çok büyük şeyler yapmak isterken küçük şeyleri ihmal ediyoruz. Büyük amaçlara ulaşmak için önce küçük şeyler yapmak gerekir.” şeklinde konuşan Kadriye Sarıoğlu, “Bu yolda mücadeleye başlamadan evvel kendimizle yüzleşip neyi aradığımıza bir cevap verdik” dedi.

Türkiye’nin birçok bölgesinde taşeron işçiler olarak örgütlendiklerini dile getiren Kadriye Sarıoğlu ülke genelinde çalışan tüm taşeronlara şöyle seslendi:

"Biz, parıltılı iktidar saltanatlarını mı arıyoruz, yoksa davada muvaffakiyeti mi? Eğer iktidar nimetlerinden nasiplenenlere imrenip böyle zafer sarhoşluğuysa istediğimiz, bunun Taşeron işçi Hareketin dışında çok kestirme yolları vardır. İsteyen o yolun yolcusu olabilir. Ancak hem ülkü yolunda yürüyüp hem de zafer yaşamayı arzuluyorsanız bu, ya parçası olduğunuz bünyenin ölümüne ya da sizin bünyeden kesilip atılmanıza sebep olur.

Bu yol, davada muvaffakiyeti arayanların yoludur. Taşeron işçiliğe aşkla ve hürmetle hizmet etme arzusu taşıyanların yoludur. Allah’ın omuzlarına yüklediği sorumlulukları ve onu kaldırma gücü veren olduğunu bilerek Allah’ın huzuruna görevini yapmış olmanın huzuru ile gitmeyi arzu edenlerin yoludur."

Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu son yapılan açıklamasıyla taşeronlarda hayal kırıklığı yarattı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, taşeron işçilerin kadro alabilmeleri için bir süre daha sabretmeleri gerektiğini ifade etti. 'Taşerona kadro’ için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Bakan Müezzinoğlu, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

Sıkıntılı süreçler sona erdiğinde sözümüzü tutacağız…

"Önemli olan alın teriyle namusunuzla emeğinizin karşılığını alabileceğiniz bir işinizin var olmasıdır. Şu anda o hizmet alınıyor, alın terinizin karşılığında maaşlarınız ödeniyor. Taşeron işçilere devlet güvencesi için biraz daha sabretmek gerekiyor. İnşallah Türkiye o sıkıntılı süreçleri de önümüzdeki günlerde azalttığında verdiğimiz sözümüzü de tutacağız."

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

murat (4 yıl önce)

Bize verilen sözü tutmadılar.Bizi arka plana attılar.Artık sabrımız kalmadı.

Yorum Yaz