Kültür

Beykoz'da taş sanat sergisi açıldı...

Beykoz'da taş sanat sergisi açıldı...
16.03.2016 20:17
| | |
7041

Video galeri

Riva'daki Çakıl Taşı Sergisi, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın himayesinde ve Kaymakamlık binası girişine getirildi.

Daha önce Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı tarafından Riva'da açılışı yapılan Çakıl Taşı Sergisi, Beykoz'a getirildi.

Riva'daki Feride Alpauti İlkokulu'nda sergilenen eserler, Taş Sanat Sergisi adıyla, Beykoz Kaymakamlığı'nda girişte sergilenmeye başladı. Sergi açılışını sembolik olarak yineleyen Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, bina girişindeki bu alanın gelecekte de benzer işlerle bezenebileceğini bildirdi. Beykoz Kaymakamı Katırcı, sergi açılışında her zaman olduğu gibi Beykozlu çocuklarla da yakından ilgilendi ve gençlerin sevgi gösterilerine güleryüzüyle karşılık verdi. Açılışı ise yalnızca Dost Beykoz takip etti.

‘Beykoz’da Kaymakamlık binasının girişi, bundan sonra sanata evsahipliği yapacak’

Feride Alpauti İlkokulu'nda Okul Müdürü Seyithan Öğüt'ün himayesinde ve Ayhan Aydos nezaretindeki minik öğrenciler, çakıl taşlarıyla bir sanat eseri meydana getirmişti. Sergiyi gezdikten sonra açılışını da gerçekleştirerek, bu çabayı övgüye layık hale getiren ve kamuoyunun dikkatini bu sergiye yönlendiren Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, bu kez de serginin Kaymakamlık binasına getirilmesine öncülük etti.

Feride Alpauti İlkokulu'nun Müdürü ve kıymetli öğretmenlerinin de hazır bulunduğu sırada temsili olarak yeniden açılış yapan Kaymakam Ahmet Katırcı, gelecekte de bu girişteki alanın benzer işler için evsahipliği yapabileceğini söyledi. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ayrıca tüm ilçedeki vatandaşları ve özellikle de Riva'ya giderek Taş Sanat Sergisi'ni göremeyen Beykozluları, Kaymakamlık binasına davet etti. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Gazete, Riva, Çakıl Taşı, Sergi, Açılış, Ahmet Katırcı, Kaymakam, Feride Alpauti İlkokulu, Seyithan Öğüt, Ayhan Aydos

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"