Beykoz’da tarihi günler, bomboş sokaklar

  • Güncelleme: 12.04.2020 19:39
  • Okunma: 12475 kez
  • Yorum: 0
Dost Beykoz iki gündür evinde kalan ya da ilçenin dışında olup Beykoz’u özleyenler için sokakları görüntüledi.
Beykoz’da tarihi günler, bomboş sokaklar

Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Cuma günü 24.00’ten itibaren Beykoz’da sokaklar yerini sessizliği bıraktı.

Türkiye’nin 31 ilinde olduğu gibi İstanbul’un Beykoz ilçesinde de sokaklar yerini sessizliğe bıraktı. Gecenin sabahında İstanbul, tarihi bir güne uyandı.

En son nüfus sayım hizmeti için ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından ilk kez İstanbul’da koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulandı.

İstanbul’un birçok ilçesinde olduğu gibi Beykoz’un sokaklarında da sessizlik hakimdi. Dost Beykoz ekibinin dolaştığı Beykoz sokaklarında sakinlik görüntülendi.

Beykoz’un ana caddelerinden ziyade köylerinde ve mahalle aralarında da kimsecikler yoktu. Çavuşbaşı, Görele, Soğuksu, Beykoz Merkez, Paşabahçe ve Kavacık güzergahında sokağın durumunu görüntüleyen Dost Beykoz ekibi, sadece zorunlu hizmet veren temizlik elemanları, güvenlik elemanları ve mahallelere ekmek dağıtan araçlarla karşılaştı.

Güvenlik tedbirlerinin hat safhada olduğu Beykoz’da Dost Beykoz ekibi en az 10 güvenlik bölgesinden geçerek çekimlerini tamamladı.

Beykoz’un hemen her köşe başında konuşlanan güvenlik görevlileri kuş uçurtmazken, geçen tüm araçları durdurarak görevlendirme yazısı ve kimlik kontrolü yaptı.

Öte yandan sağlık kurumlarını da görüntüleyen Dost Beykoz, herhangi bir yoğunluk olmadığını gözlemledi.

Beykoz’un tarihi bir gün yaşadığı sokağa çıkma yasağı kapsamında Dost Beykoz kameralarına şu görüntüler yansıdı. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz