Beykoz'da tam kapanmanın son hareketliliği

  • Güncelleme: 15.05.2021 18:37
  • Okunma: 1595 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da yeni tip koronavirüs tedbirleri uyarınca genelge kapsamında pazar yeri esnafı tezgahlarını açtı.
Beykoz'da tam kapanmanın son hareketliliği

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle "tam kapanma" döneminde hafta sonları bir gün ile kısıtlı olmak üzere 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapan pazar yerlerinin açılmasına izin verilmesiyle birlikte pazarlar kuruldu.

Pazardaki vatandaşlar ve tezgah çalışanları, sosyal mesafe kuralına uymaları ve maskelerini çıkarmamaları yönünde anonslarla uyarıldı.

Beykoz'da ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar market, manav, kuruyemişçi, fırın ve balık tezgahlarında kısmen kalabalığa neden oldu. Kavacık'ta kurulan semt pazarının yoğun olduğu gözlenirken zabıta ekiplerince pazar girişinde ateş ölçümü yapıldı, maskesi olmayanlar pazara alınmadı.

Ekipler, vatandaşları maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda anons yaparak uyardı.

Beykoz Kavacık'ta kurulan semt pazarında ve civardaki marketlerden alışveriş yapan vatandaşlar da yoğunluk oluşturdu.

Zabıta ekipleri, pazarların kurulduğu alanların girişlerinde kontrol noktaları oluşturarak, alana girenlerin ateşini ölçtü. Maskesi olmayanları pazar alanına almayan zabıta ekipleri, vatandaşları maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri için sık sık anonslarla uyardı.

Gün içerisinde sakin devam eden Beykoz trafiğinde ana yollar, caddeler, sokaklar ve meydanlarda saat 17.00'den sonra sessizlik hakim oldu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Tam Kapanma

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz