Beykoz'da süregelen bir onur mücadelesi

  • 0
  • 7169
Beykoz'da süregelen bir onur mücadelesi
Beykoz'da süregelen bir onur mücadelesi
Beykoz'da süregelen bir onur mücadelesi
Beykoz'da süregelen bir onur mücadelesi
Beykoz'da süregelen bir onur mücadelesi
Beykoz'da süregelen bir onur mücadelesi

Beykoz, Süper Amatör Ligde temsil edilen ilçe özelliğini taşımaya devam ediyor.

Toplam 8 ayrı grupta 8 takım ile çıkılan mücadelede belki de en dikkat çekilecek takım Soğuksuspor olsa gerek.

Geçmiş yıllarda üst üste lig atlayarak 2. Amatör Ligden, İstanbul Süper Amatör Ligde Klasman / Yükselme Grubunu son anda kaçıran başarılı bir takım hüviyetine sahip olan Yeşil-Beyazlı ekip, 8 temsilcimiz içinde en az bütçe ile yola çıkan takım olarak biliyor. Hatta ortada ismen bir bütçe olsa da cismen bir bütçe bile yok.

Oyuncularının bir kısmı okumakta, bir kısmı ise çalışma hayatının dişlileri arasında hayata tutunma mücadelesi veriyor. Tabiri caizse amirinden, müdüründen, patronundan baskı ve zihinsel yorgunluk altında akşam saatlerinde tesisin yolunu tutan futbolcular hiçbir maddi karşılığı olmayan bir süreci birlikte ele ele vererek yaşıyor.

Soğuksuspor kadrosuna bakıldığında o bildik tabirle "toplama takım" tanımlamasının muhatabı olunsa da tek tek bakıldığında değişik takımlarda, hatta şu anda mücadeleye çıktıkları takımlarında şampiyonluk yaşamış isimleri de görmek mümkün.

2019-2020 Sezonu için 8 takım içinde antrenmanlarına en geç başlayan Beykoz temsilcisinin de Soğuksuspor olduğu görülüyor.

Çünkü lige katılıp katılmama yönünde gel-gitlerin yaşandığı süreçte "Tamam, katılalım düşersek de namusumuzla şerefimizle, ligde kalırsak da aynı şekilde mücadele edelim" düşüncesi kabul görünce bir hafta 10 günlük sürede yapılan çağrılar ile 30 civarında bir futbolcu "Ben bu işte varım" direkten kulübün yolunu tutar.

Yapılan görüşmelerde, "Bırakın transfer ücreti, akbil-İstabul kart bile verip veremeyeceğimiz şüpheli" gerçeği de futbolculara aktarılır.

İşte bu sıkıntılar altında lige giren Yeşil-Beyazlı takımda devamlılık süreci olan 7-8 oyuncunun yanına futbola küsmüş, bırakma noktasına gelmiş, ara vermiş, değişik takımlarda oynarken dışlanmış isimler dahil olur.

Teknik Sorumlu olan Mustafa Ülker, kader birliği yaptığı Yardımcısı Mehmet Aydın ile çıktıkları yolda geriye dönüp bakıldığında bir hayli mesafe kat etmiş durumdalar.

Mustafa Ülker,  yaşadığı mahallenin takımı olan Soğuksuspor’a vefasını gösteriyor.

Bu camia altında yazdan kışa, ilkbahardan sonbahara tüm mevsimleri yaşamış bir isim… 

Ülker, "Camiada birçok kişi hocam bu iş iyi niyetle, parasız-pulsuz olmaz derken lige girdik. Şu ana kadar çıkmış olduğumuz 14 maçtan 4 galibiyet 5’er de beraberlik ve mağlubiyetle ayrıldık. Ancak bu tablo gerçek futbolumuzu yansıtmıyor. Çünkü bu sezon hakemler sanki sözleşmiş gibi her maçımızda bizi baskı altına almakta, ağzımızı açamaz, futbolcumuza bile maç içinde taktikler veremez konuma getirdiler. Tabii bu da bir gerçeği ortaya çıkarmakta, düşenin dostu olmaz. Oysa Süper Amatör Ligdeki ilk sezonumuzda olsun, ikinci sezonumuzda olsun Paşabahçe Stadındaki maçlarımıza Soğuksu Mahallemiz sakinleri ile Beykozlu futbolseverler binlerce kişi ile takip edip destek veriyordu." dedi.

Bazı maçlarda stadın hınca hınç dolu olduğuna şahit olduklarını kaydeden Ülker, şunları söyledi:

"Bazı maçlarda stadın dolu olduğu anları da yaşadık. Şimdilerde birkaç fedakar taraftara ve futbol izlemeye gelen insanlara karşı oynuyoruz. Bu da iç saha avantajımızı ortadan kaldırıyor. Hakemlerin baskısını ve tercih haklarını aleyhimize vermelerine karşı koyamıyoruz. Yoksa en azından 4-5 puanımız daha olurdu.

Soğuksuspor’da hafta sonu oynanacak olan Kağıthanespor maçının hazırlıkları da başladı.

Rakiplerinin kendilerinden bir üst basamakta ve maçın da Paşabahçe Stadında oynanacak olması Yeşil-Beyazlı ekibi avantajlı kılıyor.

Takımda sakatlıkları bulunan oyuncular olsa da mevcut kadro ile futbolseverlere müthiş bir mücadele yansıtılacak. Mustafa Ülker alınacak her bir puanın kendileri açısından altın değerinde olduğunu söylerken, "Geride kalan haftalarda çıkacağımız maçlardan özellikle iç saha maçlarımızdan alacağımız puanlar bizi ligde tutmaya yeter. Futbolcu kardeşlerimiz Kağıthanespor maçına büyük önem veriyor. Beykozlu futbolseverleri de tribünde görmek istiyoruz." diye konuştu.

Taraftarlardan gelecek manevi desteğin futbolculara manevi destek sağlayacağını, bir sonraki maçta da Okspor ile mücade edeceklerini söyledi.

Ülker, "Alacağımız galibiyet bize büyük bir avantaj da sağlayacaktır. 3 maçlık periyotun 3.maçını ise Şafakspor ile evimizde yapacağız. Orta sıralarda yer alan rakibimizden 3 puanı koparırsak son maçlarımıza rahat çıkarız. Yani 3 maç dişimizi sıkacağız, futbolcu kardeşlerimiz fedakarlık yapacak, maçlara tam konsantrasyon ile çıkıp alnımızın akı ile sezona nokta koyacağız" dedi.

Spor Servisi

Beykoz'da yoğun yağmur ve fırtınanın bilançosu
Önceki Beykoz'da yoğun yağmur ve fırtınanın bilançosu
CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Sonraki CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz