Beykoz’da sükünet içinde bir referandum bitti...

  • 0
  • 8293
Beykoz’da sükünet içinde bir referandum bitti...
Beykoz’da sükünet içinde bir referandum bitti...
Beykoz’da sükünet içinde bir referandum bitti...
Beykoz’da sükünet içinde bir referandum bitti...
Beykoz’da sükünet içinde bir referandum bitti...
Beykoz’da sükünet içinde bir referandum bitti...
Beykoz’da sükünet içinde bir referandum bitti...
Beykoz’da sükünet içinde bir referandum bitti...

Beykoz’da 16 Nisan Referandumu’nda gayet sakin bir oy verme süreci yaşandı. Adli veya kolluk kuvvetlerine her hangi bir olumsuzluk yansımadı.

Kaymakam Katırcı: “Hayırlı olsun”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Şahinkaya Ömer Halisdemir Endüstri Meslek Lisesinde oy kullandı. Eşiyle birlikte sandık başına gelen Beykoz’un Mülki İdare Amiri Katırcı, “Yapılan halk oylaması, başta Beykoz’a ve ülkemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Yücel Çelikbilek, “geleceğimiz ve istikrar için”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ikamet ettiği Soğuksu Mahallesindeki ilkokulda çocuklarıyla birlikte geldiği sandık başında, görevlilerle bir süre sohbet etti. Başkan Çelikbilek, sandık başındaki fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Sabahın erken saatlerinde sandığa giden Çelikbilek, “Geleceğimiz için, istikbal ve istikrarımız için “evet” diyoruz” dedi.

Hamefi Dilmaç: "Türkiye’de yeni bir süreç başlayacak"

Beykoz Belediyesi eski Başkan Yardımcısı, İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Muhammed Hanefi Dilmaç ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması için Baklacı Mahallesindeki Türker İnanoğlu İlkokulu’nda sandığa gitti.

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılan Dilmaç, 1036 numaralı sandıkta oy kullanarak, açıklamasında “Beykozumuz ve Türkiyemiz için en iyisi neyse o olsun. Ama bizim kararımız tabii ki, milletimiz için, geleceğimiz için, çocuklarımız için evet oldu.” cümlelerine yer verdi.

Dilmaç, “bu referandumla Türkiye’miz yeni bir sürece girecek, bu süreç Beykoz’da da kendini gösterecektir. Samimiyetle, aşkla çalışmaya devam edeceğiz. Biz hizmet adamıyız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, ülkemiz ve Beykoz’umuz için hayırlı olsun” dedi.

Muharrem Kaşıtoğlu: “Yenimahalle şaşırtmadı, şaşırtmaz”

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’da Yenimahalle’de sandığa eşi ve çocuklarıyla birlikte gitti. Kaşıtoğlu, Mehmet Emin Polatkonak İlkokulunda kurulan 1448 numaralı sandığa oyunu kullanarak, “Hayırlı olsun. Yenimahalle şaşırtmadı, şaşırtmaz.” notuyla paylaştı.

Mahir Taştan: “Umudumu hala kotuyorum”

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, İncirköy Ferda-Turan Takmaz İlkokulunda, 1212 numaralı sandıkta oy kullandı. Oy kullanma işleminin başlamasının ardından, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte sandık görevlilerini ziyaret etmeye devam ediyor. Dost Beykoz’a yaptığı açıklamada, “Vatandaşımızın sandığa yoğun bir katılımı var. Benim görüşüme göre yüzde 90 oranında bir katılım ve ‘hayır’ çıkacağı yönündeki düşüncelerim hala devam ediyor” şeklinde konuştu.

Şeref Kaçmaz: “Sonucu Doğu’daki iller belirler”

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz’da Gümüşsuyu Fatin Hoca İlkokulunda sandığa gitti. Dost Beykoz’a kısa bir değerlendirmede bulunan Kaçmaz, “İstanbul ve Beykoz’da yüzde 50-52 civarında bir hayır çıkacağı konusunda ön görüm var. Batı ve Büyükşehirlerin hayır diyeceğini düşünüyorum ama burada sonucu Doğu’daki illerimiz belirleyecek” dedi.

Sedat Peker: Denizcilik Meslek Lisesi’nde oy kullandı

Yine Türkiye’nin tanıdığı isimlerden olan ve Beykoz Korusu içindeki evinde her gün yüzlerce Beykozluyu ağırlayan Sedat Peker’de Beykoz’da oy kullanan isimlerdendi. Peker, Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi’ne saat 16.00 sularında geldi. Yanındaki koruma ekibiyle gelen Peker’e vatandaşların yoğun ilgisi vardı. Oyunu kullanan Peker, daha sonra okuldan ayrıldı…    

Haber Merkezi

Adem Öztürk’ün annesi toprağa verildi…
Önceki Adem Öztürk’ün annesi toprağa verildi…
Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Sonraki Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır