Beykoz'da suç oranı yüzde 6 azaldı

  • 0
  • 8589
Beykoz'da suç oranı yüzde 6 azaldı
Beykoz'da suç oranı yüzde 6 azaldı
Beykoz'da suç oranı yüzde 6 azaldı
Beykoz'da suç oranı yüzde 6 azaldı
Beykoz'da suç oranı yüzde 6 azaldı
Beykoz'da suç oranı yüzde 6 azaldı
Beykoz'da suç oranı yüzde 6 azaldı
Beykoz'da suç oranı yüzde 6 azaldı
Beykoz'da suç oranı yüzde 6 azaldı
Beykoz'da suç oranı yüzde 6 azaldı
Beykoz'da suç oranı yüzde 6 azaldı

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, mülki idare amirleri, muhtarlar ve STK temsilcilerinin katılımıyla huzur toplantısı düzenledi.

Her yıl sonunda Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'huzur toplantısına' Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Özbek, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, muhtarlar, STK temsilcileri ve işadamları katıldı.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün Kavacık'taki binasında gerçekleştirilen toplantıda verilen bilgilere göre ilçe asayişi bir İlçe Emniyet Müdürü, bir Emniyet Amiri, bir komiser, 22 Komiser yardımcısı, 2 baş polis memuru, 343 polis memuru, 63 mahalle bekçisi, 5 İl memuru, 4 teknisyen yardımcısı toplam 443 personel  ile sağlanıyor.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce toplantıda verilen bilgilere göre mala ve şahsa karşı işlenen suçlar 2017, 2018 yılları karşılaştırıldığında 2017 yıllarında meydana gelen 3 bin 893 olayda bin 950 şahıs yakalanmış, 255 şahıs firari konumda, bin 233 olay ise faili meçhuldür. 2018 yılında meydana gelen 3 bin 680 olayda bin 950 şahıs yakalanmış, 288 şahıs firari konumda, 985 olay ise faili meçhuldür. Yine iki yılın karşılaştırması yapıldığında olay sayısında %6’lık azalma görülmektedir.

Yine 2017 ve 2018 yılları karşılaştırıldığında olay sayısı yüzde 12 azalırken aydınlatılma oranı yüzde 7 artmıştır.

Asayiş Büro Amirliğince 2018 yılının ilk 9 ayında yapılan uygulamalarda 347 olayda 355 şahıs yakalanmış, olaylarla ilgili 11 şahıs halen firari konumdadır.

Asayiş Büro Amirliğince 2018 yılı ilk 9 aylık dönemde 2 kilo 337 gram esrar, 38 gram eroin korex, 23 gram kokain, 128 adet hap ele geçirilmiştir.

Devriye Ekipleri Amirliği

Devriye Ekipleri Amirliği, 6 ekip, motosiklet ekipleri 2 ekip, mobil park ekibi 2 ekip, çarşı ve mahalle bekçileri 8 güzergahta toplam 54 kişi olarak görev yapmaktadır.

Devriye ekipleri amirliğince 2018 yılı ilk 10 aylık dönemde 146 bin 498 şahıs ile 42 bin 665 araç sorgulanmış, 795 şahıs yakalanarak adalete teslim edilmiştir.

Mobil park ekibince 2018 yılı ilk 10 aylık dönemde 16 bin 565 şahıs, 927 araç sorgulanmış, 78 şahıs yakalanarak adalete teslim edilmiştir.

Motosikletli yıldız timlerince 2018 yılı ilk 10 aylık dönemde 37 bin 762 şahıs ile 10 bin 714 araç sorgulanmış, 132 şahıs yakalanarak adalete teslim edilmiştir.

Devriye ekipleri amirliğince 2018 yılı ilk 9 aylık dönemde 28 olayda 53 şahıs yakalanmış, toplam 15 suç eşyası ele geçirilmiştir.

Devriye ekiplerine bağlı çarşı ve mahalle bekçilerince 2018 yılı ilk 9 aylık dönemde 34 bin 352 Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusu, 2 bin 589 araç sorgusu yapılmış 97 aranan 366 yoklama kaçağı, 5 hırsızlık şüphelisi, 23 trafik cezası işlemi uygulanmıştır.

Çocuk Büro Amirliği

İlçede bulunan 20 ilkokul, 21 ortaokul, 15 ortaokul, 24 lise olmak üzere toplam 80 okul, risk derecelerine göre 4’e ayrılmıştır.

1. derecede haftada 4 kez, 2. derecede haftada 3 kez, 3. derecede haftada 2 kez, 4. derecede ayda 1 kez olmak üzere 2 ekip tarafından ziyaret edilmektedir.

2017 - 2018 yılı eğitim öğretim yılı içerisinde yapılan çalışmalarda 50 aranan şahıs, 60 adli işlem, 80 idari işlem, 15 yoklama kaçağı, 30 uyuşturucudan yapılan işlem sayısı iki hırsızlık şüphelisi olmak üzere toplamda 14 bin 750 kişiye sorgulama yapıldı.

"Polis ile halk ilişkisi çok güzel tesis edilmiş"

Huzur Toplantısı kapsamında yapılan bilgilendirmelerin ardından konuşan Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğüne iki ay önce atandığını ifade eden Müdür Hüseyin Güleç, "İlçede beni en çok memnun eden durum, aslında bu toplantıların amacı olan tesis edilmesi için düzenlenen polis ile halk ilişkisinin Beykoz'da çok üst seviyede bugüne kadar bizden önceki yöneticilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, iş adamlarımız, vatandaşlarımız, muhtarlarımız yani bu ismini sayamayacağımız kişiler tarafından çok güzel tesis edildiğini gördüm. Bunun zaten yansıması da işte bina, araç, gereç suç oranları anlamında Beykoz'a yansımış durumdadır." dedi.

"39 İlçe arasında 35. sıradayız"

Beykoz'un İstanbul'daki 39 ilçe arasındaki suç oranları sıralamasında 35. sırada olduğunu açıklayan Müdür Hüseyin Güleç, "Belediyemizin araç desteği, iş adamlarımızın yine aynı şekilde destekleri, vatandaşımızla olan diyalogumuz bunların hepsi çok önemli. Güvenli Beykoz, huzurlu Beykoz parolasıyla da bize inşallah bu tesis edilen ortamı geliştirerek devam ettireceğiz." ifadelerini kullandı.

"Belediye olarak desteklerimiz sürecek"

Geçen sene ile kıyaslandığında suç oranının yüzde 6 düştüğüne dikkati çeken Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Av. Yakup Özbek, "Beykoz aşağı yukarı burada temsil ediliyor. Muhtarlarıyla, sivil toplumlarıyla, iş adamlarıyla bu Beykoz’un zenginliği onun için 39 İlçede 35’nci sıradayız. 1. Sırada olmak daha çok yakışır. İnşallah duamız o olsun. Belediye olarak bu noktada katkılarımızı sunacağız." diye konuştu.

"Beykoz olarak iyi durumdayız"

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, ilçede amiriyle, memuruyla, gazetecisiyle, sivil toplumuyla, insanıyla, halkıyla bir bütün olduğunu dile getirerek, "Tabi ki gönül istiyor ki hiç kötülük olmasın, hiç suç olmasın, hiç suç ilenmesin, hiç kimsenin canı yanmasın, kimse ölmesin, kimse yaralanmasın, kimsenin evi, arabası soyulmasın. Ama insanın olduğu yerde suç da olacak, suçluda olacak. Öyle olmazsa da polise ihtiyaç olmaz zaten. Ama yaşadığımız ortamda günümüz şartlarında çok şükür ki Beykoz olarak, ilçe olarak iyi durumdayız. Bu iyi durumdayız artık yatalım anlamına gelmiyor" şeklinde konuştu.

Katırcı, sözlerini şöyle sonlandırdı:

"Eğer bir şey başaracaksak, beraber çalışacağız"

"Bunu daha iyi nasıl yaparız, daha iyiye nasıl götürürüz kavgasında olacağız. İşte İstanbul’un en güzel İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında hizmet veriyoruz. Polislerimize sağladığımız imkanlarımız beklide Türkiye şartlarında çok iyi yerdeyiz. Onlar da bunun karşılığı olarak güzel hizmetler vermeye devam ediyor. şöyle bir durum var bir de, 15 Temmuzda içimizdeki safrayı attık biz. O anlamda biraz daha şanslıyız. Şimdi daha rahat, daha huzurlu çalışıyoruz. Tek başınıza hiçbir şey yapamazsınız. Bu bir  ekip işidir. Eğer bir şeyi başaracaksanız hep birlikte çalışacağız."

Haber Merkezi

95. Yıl kutlamaları kros yarışlarıyla başladı
Önceki 95. Yıl kutlamaları kros yarışlarıyla başladı
Can Ataklı’dan Hamzaçebi’ye tepki, Köseler’e övgü
Sonraki Can Ataklı’dan Hamzaçebi’ye tepki, Köseler’e övgü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz