Beykoz'da su ürünleri farkındalık eğitimleri başladı

  • Güncelleme: 13.12.2019 18:49
  • Yorum: 0
Beykoz Kaymakamlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birlikte yürüttüğü İLKSÜFE programı başladı.
Beykoz'da su ürünleri farkındalık eğitimleri başladı

Pilot olarak belirlenen Borsa İstanbul İlkokulu'ndaki programla başlayan eğitimde 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri bu eğitimleri alacak.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Sağlık Müdürü Fatih Kale, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nejla Çağlayan, okul müdürleri ve öğretmenlerin katılımıyla düzenlenen programda "İlkokullarda Su Ürünleri Farkındalık Oluşturma Eğitimleri (İLKSÜFE) Projesi" anlatıldı.

projeyle dünyanın en sağlıklı besin kaynağı olarak tüm dünyada yüksek tüketim alışkanlığı bulunan balık tüketimini çocuklara da özendirmek, yasalarla koruma altına alınmış balık türlerinin yasal boylarını öğrenme ve ölçme eğitimleri ile su ürünleri farkındalığının arttırılması hedefleniyor.

Eğitim boyunca 3 okulda, 4 kademede, 2 bin öğrenciye ulaşılması hedeflenirken, Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tebliğleriyle belirlenmiş olan yasal avlanılabilir balık boylarını gösteren afişlerle çocukların ilgileri arttırılacak.

Özel tasarlatılmış olan şeker hamurundan balık figürleri üzerinde yasal boy ölçüm uygulamaları yaptırılarak çocukların erken yaşlarda su ürünleri ile kavramları ile tanışması sağlanacak.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz