Beykoz’da STK’lar gündemi yakaladı

  • 0
  • 6829
Beykoz’da STK’lar gündemi yakaladı

Beykoz’da uzun süredir bir araya gelerek sorunlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan bazı sivil toplum kuruluşları depremi masaya yatırdı.

Yapılan toplantı sonrasında ilgili kurumlara olası Marmara depremine yönelik tedbir alınması çağrısı yapıldı.

Beykoz Muhtarlar Birliği, Beykoz Dernekler Birliği, Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği ve Beykoz Meclis Üyeleri Derneği yöneticileri, ilgili bakanlıklar ve belediyelerden Beykoz’daki yapı stoğunun gözden geçirilmesini istedi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:  

Ülkemizde yaşanan 6 Şubat depremi büyük bir yıkıma sebep olmuş, 50 bine yakın can kaybımız ve milyarlarca mal kaybı yaşanmıştır. Yaralılarımızın tedavileri ve bölgede yaşamını devam ettiren halkımızın ihtiyaçlarının karşılanması için Devletimizin ilgili kurumları canla başla çalışmaktadır. Halkımız, devletimizin ilgili kurumları ile birlikte dayanışma içinde yardım kampanyaları ile depremzede vatandaşlarımıza destek olmaktadır.  

Yaşanan bu deprem Beykoz’da ikamet eden bizlere oturduğumuz binaların sağlam olup olmadığı sorusunu hatırlatmaktadır. İlçemizdeki yapı stoğunun yaklaşık %80 i maalesef eski ve depreme dayanıksız durumdadır. Bu yapıların bir an önce yenilenmesi, kentsel dönüşümün yapılması hepimizin can ve mal güvenliği açısından çok önemlidir.  

Beykoz STK birlikleri olarak, İlçemizde kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlandırılması ve ilgili kurumların (Çevre - şehircilik Bakanlığı, TOKİ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykoz Belediyesi.) halkımızın beklentilerine cevap verecek çalışmalar yapılması hususunu kamuoyuna saygıyla bildiririz.

Haber Merkezi

                                                                                                                                                                           

AK Parti Beykoz Gençlik Kolları Çanakkale ruhunu sokağa taşıdı
Önceki AK Parti Beykoz Gençlik Kolları Çanakkale ruhunu sokağa taşıdı
Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Sonraki Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor