Talip ERCAN
  • 20/06/2022 Son günceleme: 20/06/2022 19:51
  • 2.811

Beykoz İlçesinde sportif faaliyetlerde 2021-22 dönemi sona ermiş durumda…

Tamam, belki yaz sportif faaliyetleri de öte yandan başlasa da geride kalan bahsettiğimiz dönemde yüzlerce binlerce maç, heyecan, hüzün ve sevinç anları yaşandı ve elimizden geldiğince de sizlere aktarma gayretinde olduk.

Dilerseniz vaktimiz yettiğince geride kalan sezonu değerlendirelim… İlçemizde takım sporlarında en üstte Beykoz Belediyesi GSK Erkekler Hentbol Takımı yer almakta… Sezonu ikinci sırada kapattılar ancak nihayet Türkiye Kupasını da müzesine götürmeleri nasip oldu… Sağlık problemlerim nedeni ile final maçını televizyon ekranlarından izledim.

Takım sporlarında ikinci sırada gelen takımımız yine Beykoz Belediyesi GSK Takımlarından Voleybol Kadınlar 2. Liginde mücadele eden ekibimiz olurken sezonu yer aldığı grupta 5. sırada tamamlayıp bir üst tura kalamadı.

Bir başka takım sporlarındaki temsilcimiz olan Rüzgarlıbahçespor ise TFF Kadınlar Futbol 3. Lig C Grubunda Şampiyon oldu ve bu anlamda büyük bir başarıya kıt imkanları ile ulaşıp ilçemizin gururu oldu. Onlar da Türkiye 2. Ligine Yükselme Maçlarının ilkini mağlup kapatıp sezonu neticelendirmiş oldu ve umudunu gelecek yıllara bıraktı.

İlçe kategori sıralaması ile gittiğimiz yazımızda 4. kategoride TFF Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden 3 takımımıza sıra geldi. Beykoz 1908 ve Beykoz İdmanyurdu başarılı olamayarak İstanbul Süper Amatör Lige düşerlerken, Kavacıkspor Play-Out maçını kazıp ligde kalan tek temsilcimiz oldu.

Takım sporlarında İstanbul Süper Amatör Lig Yükselme Grubuna bu sezon takım çıkaramadık, dolayısı ile bir üst lige yükselme şansı da olmadı.

Bireysel sporlarda ise sezon içerisinde bisiklet, atletizm, tekvando, karete, judo gibi dallarda gelen başarı haberlerini sizlere paylaşmıştık. Özellikle atletizm ve tekvando hızlı bir yükseliş sürecinde.

Bunların dışında her pazar sabahı Beykoz Belediye Bakanlığının bisiklet etkinliği vardı… Müthiş bir katılım olsa da, beni yolda çeviren ya da mesaj atan, haberlerimin altına yorum atan Beykozlular etkinliği tasvip etmekle birlikte ana yolun kapatılmasından dertli mi dertli… Yolun kapanmayacağı bir güzergahın belirlenmesini istemekteler.

Bu arada takım sporlarında basketbol kategorisinde de önümüzdeki sezondan itibaren yeni kurulan Beykoz Kadın Basket takımı dikkatleri fazlası ile çekecek gibi. Cüneyt Pulant’ın girişimleri ile kurulan kulüp transferlerini bitirmek üzere hatta Sırbistan’da kampa gitme durumları var.

Beykoz Basketbol Kulübü yer alacağı TBF Kadınlar Basketbol 1. Liginde maçlarını Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda oynamak için İBB nezdinde girişimlerde bulunmakta. İBB ise Recep Şahin Köktürk Spor Salonunun geniş kapsamlı bir tadilata alınmasını istemekte. Bakalım Basketbol heyecanı Beykoz’a geri dönecek mi…

Tabii ki yaz döneminde de sayfalarımız boş kalmıyor, hatta birçok haberden hangilerini bu sayıda sayfamıza alalım diye karar vermekte zorlanıyoruz. Turnuvalar, su sporları, yaz spor okulları haberlerimiz devam edecek. Öte yandan transfer dönemleri de başladı bu konuda da bizlere ulaşan her bir detayı sizlere aktaracağız.

Yazarın Yazıları