Beykoz’da Spor Okulları – 1… Beşiktaş

  • 0
  • 2753
Beykoz’da Spor Okulları – 1… Beşiktaş
Beykoz’da Spor Okulları – 1… Beşiktaş
Beykoz’da Spor Okulları – 1… Beşiktaş
Beykoz’da Spor Okulları – 1… Beşiktaş
Beykoz’da Spor Okulları – 1… Beşiktaş
Beykoz’da Spor Okulları – 1… Beşiktaş
Beykoz’da Spor Okulları – 1… Beşiktaş
Beykoz’da Spor Okulları – 1… Beşiktaş

Dost Beykoz Spor Servisi bölgede faaliyet gösteren yaz spor okullarının kapılarını araladı.

İlk çalışmasını Beykoz Beşiktaş Spor Okulu ile yapan Spor Müdürü Talip Ercan, Ercan Acar ile konuştu.

Talip Erdan, 2005 yılından itibaren Beykoz’da faaliyetlerine devam eden, gerek profesyonel, gerekse amatör spor kulüplerine birçok öğrencisini gönderen Beykoz Beşiktaş Spor Okulu’nun çalışmalarını yerinde izledi.

Yaşanan pandemi nedeniyle bütün okullarda olduğu gibi Beşiktaş Spor Okulunda da zaman zaman aksamalar yaşansa da, gelinen noktada dinaim bir düzen yeniden inşa edildi.

2005 yılından beri Beşiktaş Beykoz Futbol Okulundan kim bilir kaç futbolcu adayı geçip gitmişti?
"Geriye dönüp baktığımda inanın bir sayı vermek çok mu çok zor... Sayı ile ilgili bir başka veri vermem gerekirse bu güne değin profesyonel kulüplerinin altyapılarına, futbol akademilerine göndermiş olduğumuz 68 sporcumuz var. Amatör Lig Kulüpleri için bu sayı 200'ün üzerine rahatlıkla çıkar. Merak edip soracaklar olacaktır, bu profesyonel kulüpler arasında Beşiktaş ve Ümraniyespor Kulüpleri yoğunlukta, ardından Fenerbahçe, Çengelköyspor, Pendikspor gibi kulüpler ilk aklıma gelenler."

 

Yaz dönemini ilke kez hafta sonuna taşıdık
"Beşiktaş Beykoz Futbol Okulu olarak bu sene ilk kez yaz döneminde hafta sonlarına taşıdık antrenmanlarımızı. Nedenine gelince, malum ülkemizde ekonomik anlamda bir sorun var, ailelerde herkes çalışıp ev ekonomisine katkı yapma düşüncesinde. Bu nedenle geride kalan tüm yaz dönemlerinde hafta içi olan çalışmalarımızı ailelerden de gelen talep doğrultusunda hafta sonlarına taşıma kararı aldık. Bakın yine klasikleşmiş bir tabir kullanacağım, ‘Biz büyük bir aileyiz’ diye ama gerçekten de bu bizde en üst seviyede ve anne-babalar çocuklarının antrenmanlarını yakından takip etmekte. Hafta içi devam etseydik bu her ikisi de çalıştığından mümkün olmayacaktı. Şimdi cumartesi - pazar eğitim sürecini saha kenarından yakından takip edebiliyorlar. Alt yaş gruplarında, yeni başlayanlarda ailelerinin orada olmaları çok önemli."

Beşiktaş Beykoz Futbol Okulunda Cumartesi-Pazar günleri Saat 9'da başlayan antrenmanlar 17.00'de sona eriyor.

Sadece burası için değil açık alanda yapılan tüm spor okulları faaliyetleri için gerçekten de zor bir zaman dilimi. Güneşin etkisi, o etki ile suni çimden gerçekleşen aynı sıcaklığın geri dönüşü de hesaba katıldığında bir günlük süreçte ne kadar su tüketildiğini varın siz hesap edin...

 

Ercan Acar’a bir dokun bin ah işit

"Bildiğin gibi bizim değişik spor dallarını da içeren resmi müsabakalara katılım sağlayan bir spor kulübümüz yani Beykoz Kartalları Spor Kulübümüz mevcut. Futbol dalında liglere katılım sağlamak için yaptığımız müracaatların karşılığı olmuyor. İstanbul'da Amatör Liglere yeni kurulan kulüplerin dahil olması mümkün olmadığından mecburen mevcut bir spor kulübünü satın almak sureti ile isim değişikliği de yaparak maçlara çıkılabilmekte. Bu yönde birkaç satın alma girişimimiz oldu ancak değişik nedenler ile anlaşma sağlayamadık, kimileri kulüp isimlerine ilave ek yapmak sureti ile kabul etti, kimi renklerimizi değişmeyin dedi.

Bu konuda maalesef bir yol alamadık, oysa Beykoz Kartalları Spor Kulübümüz diğer branşları ile uzun yıllardır resmi müsabakalara katılım sağlarken, biz futbol konusunda keşke zamanında başvurumuzu yapsaydık durumuna geldik."

Kendi tesisimizi mutlaka yapacağız
Beşiktaş Beykoz Futbol Okulu Sorumlusu Ercan Acar Hocamıza son birkaç yıldır projelendirme safhasında olan kendi tesisleri ile ilgili gelinen noktayı sorduk...

"Bu konuda attığımız çok ciddi adımlar vardı, hatta son aşamalara geldiklerimiz de oldu, ancak gerçekleşme imkânı olmadı. Bunda en belirgin unsurlardan biri ise dünyada ve ülkemizde yaşanan Pandemi.

Mekan, alan anlamında yer bulduk maddi anlamda değişik isimlerden oluşan girişimcilerde de bulunduk, anlaştık ancak şu ana kadar mümkün olmadı. Yine de bir hamle daha yaptık belirlediğimiz yer ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Benim en büyük hayallerimden birisi de bu, İnşallah gerçekleştiği günleri de hep birlikte görüp yaşayacağız."

Yeni şampiyonluklar bizi bekliyor
Beşiktaş Beykoz Futbol Okulu her eğitim döneminde mutlak surette profesyonel liglere oyuncu veren yapısı ile velilerin ilk çaldıkları kapılardan birisi olmaya devam ediyor. Bu konuda Beşiktaş Futbol Okulları arasında her yaş grubunda yaşanan özel turnuvaların ardından birkaç oyuncuları Siyah-Beyazlıların Futbol Akademisi için listelere girmeyi başarıyor

Ercan Acar, sporcularının başarılı kariyerleri ile de ayrı bir gurur ve heyecan yaşıyor. Öte yandan katılım sağlanan tüm turnuvalardan mutlak surette bir kupa ile dönülmesi de klasikleşen bir beklentiye dönüştü.

“Önümüzde iki özel turnuva olacak, şu an için her ikisine de prensipte katılma kararı aldık, bunlardan ilki Kocaeli Kartepe'de gerçekleşecek ve Uluslararası düzeyde olacak. Bu bizim için çok güzel bir deneyim olacak ve her zamanki gibi birçok velimiz de bizimle birlikte olacak gibi. Bir diğer turnuva ise İzmir-Selçuk'ta olacak ve bu konuda da son kararı verme aşamasındayız. Çok verimli ve yararlı bir turnuva süreci yaşayacak gibiyiz." Dost Beykoz Spor Servisi / Talip Ercan

Vampir kelebekler Beykoz'u tedirgin ediyor
Önceki Vampir kelebekler Beykoz'u tedirgin ediyor
Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı
Sonraki Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı