Son Dakika

Beykoz’da spor kulüplerine üvey evlat muamelesi mi yapılıyor?

  • 0
  • 3951
Beykoz’da spor kulüplerine üvey evlat muamelesi mi yapılıyor?
Beykoz’da spor kulüplerine üvey evlat muamelesi mi yapılıyor?
Beykoz’da spor kulüplerine üvey evlat muamelesi mi yapılıyor?
Beykoz’da spor kulüplerine üvey evlat muamelesi mi yapılıyor?

Beykoz Kulüpler Birliği (BİSK) geçtiğimiz haftalarda yapılan kongre sonrası ilk ziyaretini Beykoz Kaymakamına yaptı.

Ziyarette kulüp yöneticileri Beykoz Belediyesi’nin kendilerine üvey evlat muamelesi yaptığını dile getirdi.

Kaymakamlık makamındaki 1 saat kadar süren görüşmede başta Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir ve diğer yöneticiler sorunları Kaymakama anlattı.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, kulüp sayılarının fazla olmasında kaynaklı sorunların olabileceğine değinerek, aynı mahallede, “yakın yerlerdeki spor kulüpleri zor duruma gelmiş ise bir birleşme söz konusu olmaz mı?” ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediyesinden daha fazla destek beklediklerinin altını çizen ve Kaymakam Çiçekli'ye bu görüşlerini aktaran Kulüp temsilcileri, "Tamam Beykoz Belediyesi Spor okulları ile bir hizmet sunmakta ama bizler her mahallede yer alan spor kulüpleriyiz. Bu anlamda her mahalleye yetişmeleri de mümkün olamaz. Bu anlamda bizler destek görmek istiyoruz." görüşünü ilettiler.

Kaymakamı Çiçekli, Beykoz'da sportif faaliyetlerin dikkat çektiğini söylerken,  Beykoz’un özellikle bisiklet gerekse de su sporları anlamında önemli gelişmeler kaydettiğini belirtti.

BİSK Başkanı Asım Özdemir, Beykoz Spor Kulübü, Anadoluhisarı İdmanyurdu ve Paşabahçe gibi kulüplerin geçmiş yıllarda Basketbolda 1. Ligde mücadele ettiklerini,  Anadooluhisarı  İdmanyurdu bisiklet branşında yıllarca başarı ile temsil edildiğini. Teniste iki ayrı spor kulübü olduğunu kaydetti.

Asım Özdemir, “İlçemizdeki her spor kulübümüz kendi gücü kuvveti oranında hizmet verme gayretinde, gençlere, çocuklara spor yapmaları için adres teşkil etmekte. Bugün Beykoz'da maalesef 1 tane spor salonumuz var, Okul Spor Salonlarını sayamıyoruz, oralarda ücretli spor eğitimleri verenler kiralayarak salonu kapatmış durumda, okul idarecileri de gelir geliyor diye kendi açılarından haklı, hem bakım, kullanım personel gibi masrafları da olacaktı ilçedeki spor kulüplerine salon sporları için tahsis edilse. Kulüplerimiz spor salonu olmadığı için mecburen futbol ağırlıklı bir bakış açısına sahip olmaktalar. " diye konuştu.

Bizleri üvey evlat olarak görüyorlar

Toplantıda söz alan bazı kulüp temsilcileri gerek kulüp, gerekse tesislerdeki acil gereksinimler, tadilatlar için kapısını çaldıkları Beykoz Belediyesinden olumlu dönüş alamadıklarından dert yanarlarken, " Beykoz Belediyesi kendi bünyesindeki spor müdürlüğü vasıtası ile birçok spor dalında faaliyette bulunuyor ancak bizlerin dertlerine bakan eden yok, çok basit taleplerimize bile karşılık bulamıyoruz. Bir anlamda kendi bünyeleri dışındaki sporcular kulüpler üvey evlat muamelesi görmekteler. Biz ilçe spor kulüplerine bakış açısını iyi bulmuyoruz. Oysa el birliği ile çocuk ve gençler için birçok ortak paydada buluşabiliriz "  serzenişinde bulundular.

Toplantının sonunda Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli'ye beraberinde getirdikleri bir buket çiçeği takdim ettiler. Toplantı öncesinde ise Beykoz İlçe Spor Kulüplerinin mevcut durumları, görüş ve taleplerine içeren bir dosya Çiçekli'ye sunuldu.

Spor Servisi

Beykoz’da temizlik kültürü okulda başlıyor
Önceki Beykoz’da temizlik kültürü okulda başlıyor
Beykoz STK çalışma grupları
Sonraki Beykoz STK çalışma grupları