Beykoz'da spor kulüpleri çok dertli

  • 06.12.2017 08:16
  • Güncelleme: 06.12.2017 08:16
  • Okunma: 4751 kez
  • Yorum: 0
Yerel Futbol yazarı Metin Yılmaz, "Beykoz'da spor kulüplerine bir dokunan bin ah işitiyor" dedi.
Beykoz'da spor kulüpleri çok dertli

Köşe yazısında, amatör kulüp yöneticilerinin hakem hatalarından dert yandığını ifade eden Metin Yılmaz, bu sorunun Beykoz'da ciddi manada tartışıldığını ve yöneticilerin isyan noktasına geldiğini iddia etti.

İşte Metin Yılmaz'ın Yerel Futbol'da yayınlanan yazısı

BEYKOZ FUTBOLUNUN FERYADI

Beykoz, İstanbul’un sporla yatıp sporla kalkan ilçelerinden bir tanesi. Özellikle de futbol ilçede sevilen spor branşlarının başını çekmekte.

Ancak son günlerde tabiri caizse futbol kulüplerine bir dokunan bin ah işitiyor. Beykoz da amatör liglerde mücadele eden kulüpler maçlarda yaşanan hakem hatalarından dolayı illallah etmiş durumda. Her hafta yaşanan hakem hatalarından dolayı puan kayıplarına uğradıklarını savunan kulüpler isyan noktasına gelmiş durumda.

Hakem hatalarının yanı sıra İl Disiplin kurulunun da kendilerine çok sert cezalar verdiğini savunan kulüpler artık iç saha maçlarında taraftara hasret kalmanın yanı sıra, ceza aldıkları birçok maçı da İstanbul’un en uzak noktalarındaki statlar da oynamaktan dolayı da serzenişte bulunuyorlar.

Kulüpler ortak toplantılarda bu konuda sürekli fikir alış verişinde bulunurken, futbolda hakem hatalarının pek doğal olabileceğini ancak bu kadar hakem hatasının sürekli Beykoz takımları aleyhine olmasının kabul edilemez olduğunu savunuyorlar.

Deplasmanda dahi oynadıkları maçlar da ev sahibi olmamalarına rağmen ceza alan takımlar, bunun artık bir son bulması gerektiğini düşünüyorlar. Saha kapamanın yanında tarafsız saha ve hatta yöneticilerinin hak mahrumiyeti aldığı Beykoz kulüpleri artık son derece bunalmış durumda.

Beykoz kulüplerinin tek isteği zaten zor şartlar altında sürdürdükleri mücadelelerin de birde hakem hatalarıyla puan kaybederek emeklerinin ziyan olmaması.

Yazımı sonlandırırken Beykoz kulüplerinin bu haklı serzenişlerinin biran önce son bulmasını, İ.A.S.K.F. ve İl Hakem Kurulunun da bu konuda daha dikkatli olmalarını temenni ediyorum.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Yerel Futbol, Metin Yılmaz, Beykoz, Futbol, İsyan