Beykoz'da spor camiası bölük pörçük

  • 0
  • 8321
Beykoz'da spor camiası bölük pörçük
Beykoz'da spor camiası bölük pörçük
Beykoz'da spor camiası bölük pörçük
Beykoz'da spor camiası bölük pörçük
Beykoz'da spor camiası bölük pörçük
Beykoz'da spor camiası bölük pörçük
Beykoz'da spor camiası bölük pörçük
Beykoz'da spor camiası bölük pörçük
Beykoz'da spor camiası bölük pörçük

BİSK ve kulüpler arasında yaşanan tartışma nedeniyle üst düzey yöneticiler Beykoz'da bir toplantı yaptı.

TFF İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür ve İASKF Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Tatar, Beykoz'a gelerek nabız yokladı.

Geçtiğimiz günlerde Beykoz Kulüpler Birliğinin Anadoluhisarındaki Toplantısına katılan ve burada birçok kulübün olmadığını gören Tanrıyaşükür, Beykoz İlçesinin Spor Kulübü diğer temsilcileri olan Başkanları ile gelinen süreci masaya yatırdı.

Görüşmeye kulüp başkan ve temsilcileri BİSK Yönetimi ile aralarında doğan sıkıntıların nedenlerini açıklarken, son yapılan seçim öncesinde birçok girişimde bulunmalarına karşın dikkate alınmadıklarının altını çizdi.

BİSK'ın Beykoz'da normal bir dernek pozisyonun olduğu ve delege derneği haline geldiği ifade edilen toplantıda, BİSK’de hali hazırda faaliyette olmayan, görevi olamayan isimlerin dahi yönetimlere girebilmesi, buna karşın yarı yarıya yakın bir oran da ki bunlar ilçenin en aktif spor kulüpleri olmakta başkanlarının dikkate alınmaması yaşanan sorunların ana kaynağını oluşturduğu ifade edildi.

"BİSK Yönetiminde olan başta başkan olmak üzere bize oy vermeyen bizden değil" diyerek selam sabahı kesildiğini ve uzatılan ellerin geri çevrildiği kaydedildi.

Toplantının devamında şu ifadeler dile getirildi:

BİSK Yönetimi her zaman yapıcı, barıştırıcı, fikir uyuşmazlığı dahi yaşansa her kulübe aynı samimiyetle yaklaşmalı.

Beykoz'a gelen yetkili kurum temsilcileri, için ölçü sadece İASKF Seçimlerinde kendilerine oy veren kulüpler olmamalı. Hep belli başlı sahaları, kulüpleri dolaşmaları ve diğerlerini yok saymalarının önüne geçilmeli.

İASKF Başkanı tüm kulüplere eşit mesafede olmalı.

Bir spor alanına, sahaya gelindiğinde o kulübün Başkanının bundan haberi olmuyor, BİSK tarafından bilgilendirme, davet yapılmıyor ise bu  büyük bir saygısızlık olarak değerlendiriliyor.

TFF İl Başkanı hepimizce sevilen, sayılan bir isim konumunda olan Ali Tanrıyaşükür’ün yapmış olduğu ziyareti son derece anlamlıdır.

TFF'nin bundan sonraki süreci daha da yakından takip edip, çözüm önerilerinde bulunacağına inanıyoruz.

Kavacık Doğal Dükkan’da gerçekleşen toplantıya Beykoz 1908 A.Ş Başkanı Zeki Aksu, Paşabahçespor Başkanı Coşkun Okur, Çavuşbaşıspor Başkanı Yaşar Şahin, Soğuksuspor Başkanı Muammer Aydınoğlu, Kanlıcaspor Başkanı Ali Esat Yaşar, Kavacıkspor Adına Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Öztürk ile Futbol Direktörü Murat Yılmaz, Beykoz Kartalları SK Başkanı Ercan Acar, Beykoz Su Jeti SK Başkanı Nihat Şanver, Poyrazköyspor Başkanı Abdüsselam Bulut, TED İstanbul Koleji SK Sportif Direktörü Uğur Sakaloğlu, Beykoz İlçesi Spor Adamlarından Mehmet Şahin, Çiğdemspor Başkanı Hüseyin Emanet ile Başkan Yardımcısı Mustafa Gökdemir,Örnekköyspor Başkanı İsmail Türkoğu hazır bulundular.

TED İstanbul Koleji Sportif Direktörü Uğur Sakaloğlu’nun Moderatörlüğünde yapılan toplantıda ilk konuşmayı yapan Çavuşbaşıspor Kulübü Başkanı Yaşar Şahin, son BİSK Kongresi öncesinde yaşananları özetledi. 

Yaşar Şahin Şunları söyledi:

"Kongre öncesinde Asım Başkan’dan Kulüp Başkanları ile ilgili bir toplantı talep ettik, ancak son güne kadar beklememize karşın gerçekleşmedi. Bizzat Ali Düşmez’i de aradım kendisine o gün ulaşamadım. BİSK ilk kurulduğunda Başkanlar Birliği özelliğine de sahipti ancak zaman içerisinde birçok kulübün kurulması ile kulüplerde aktif olmayan isimlerin, sadece delege olma özellikleri ile yönetimlere alındığını, karar verici konuma geldiklerini gözlemledik ve ardından da Kulüp Başkanları olarak kendi yolumuzu çizmeye başladık. Birçok toplantılar yapıldı, projeler ortay kondu. Sağlıklı bir düşünce ortaya çıktı. Nitekim bunun ilk örneğini hafta sonunda göreceksiniz. Biz yaşanan bu süreçte gereken fedakarlık ve girişimleri fazlası ile yaptık ancak karşılık bulamadık."

Ali Tanrıyaşükür'den son değerlendirmeler

Beykoz İlçesinde yaşanan sıkıntıları bire bir yerinde tespit amacı ile toplantıya geldiğini belirten TFF İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür, toplantı süresince katıldığı ve katılmadığı görüşlerin de oluğunu söylerken diğer ilçelerdeki kulüpler birliklerinden örnekler verdi.

Beykoz'un bu anlamda kendi nazarlarında önemli bir konumu olduğunu söyleyen Tanrıyaşükür, Beykoz'da yaşanan bölünmüşlüğün kendilerini üzdüğünü ifade etti.

Konunun yada yaşanılan sıkıntıların hem Beykoz Kulüpler Birliği hem de İASKF’yi ilgilendiren bölümleri olduğunu söyleyen Tanrıyaşükür şöyle devam etti:

"Biz meseleyi değerlendireceğiz, elimizden gelen her şeyi yapma düşüncesinde olacağız. Takdir edersiniz ki Asım Başkan ile İASKF’de birlikte çalışıyoruz. Meseleye onun tarafından da bakma zorunluluğum var. Konunun bana aksettirilen kısımları da var, evet Asım Başkan görevi bırakma için adımlar atmış hatta Çubukluspor Başkanı Coşkun Tosun’un ismi altında yeniden yapılanmaya gidilmesini istemiş, öte yandan da diğer Başkanımız Coşkun Okur’un buna karşı ayrı bir çalışma yaptığını ve de bu konuda da fikir birliğine varıldığı için kendisinin yeniden adaylıkta bulunduğu söylendi.

Ancak burada aktarılanlara göre Coşkun Okur Başkanımız, Asım Başkanın ifade ettiği Coşkun Tosun Başkanın adaylığının öne çıkarılmasında kulüplerin ortak bir talebi, kararı olmadığı yönünde. Burada asıl konu Kulüpler Birliklerinin tüzüklerinde yaşanmakta. Sizler Kulüp Başkanlarının Yönetiminde olmaları ve aralarından bir başkan seçilmesini istiyorsunuz ancak öte yandan tüzük gereği üye olan herkes, ki kulüplerde aktif görev alsın, almasın oy kullanabilme hakkına sahip. ”

Spor Servisi

Eleştiri ya da tenkit...
Önceki Eleştiri ya da tenkit...
Beykoz’da amaç üzüm yemek değil, bağcı dövmek
Sonraki Beykoz’da amaç üzüm yemek değil, bağcı dövmek