Beykoz’da söylenen bu sözler olay yaratacak!

  • 1
  • 33071
Beykoz’da söylenen bu sözler olay yaratacak!
Beykoz’da söylenen bu sözler olay yaratacak!
Beykoz’da söylenen bu sözler olay yaratacak!
Beykoz’da söylenen bu sözler olay yaratacak!
Beykoz’da söylenen bu sözler olay yaratacak!
Beykoz’da söylenen bu sözler olay yaratacak!
Beykoz’da söylenen bu sözler olay yaratacak!
Beykoz’da söylenen bu sözler olay yaratacak!
Beykoz’da söylenen bu sözler olay yaratacak!
Beykoz’da söylenen bu sözler olay yaratacak!
Beykoz’da söylenen bu sözler olay yaratacak!
Beykoz’da söylenen bu sözler olay yaratacak!
Beykoz’da söylenen bu sözler olay yaratacak!

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği Yenimahalle temsilcili açılışında konuşan CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, olay yaratacak sözler söyledi.

Dün gece Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'nın Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi için düzenlediği operasyona dair konuşan İstanbul Milletvekili Hamzaçebi, "Türkiye Cumhuriyeti, toprak kaybetmiştir!" dedi. CHP Beykoz'un Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Veli Gümüş ise “Evlerimizi yıkanın, villasını yakarız!” sözleriyle 10 aylık siyasi hayatına hızlı ve iddialı bir giriş yapmış oldu. Veli Gümüş’ün sözlerine CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi sessiz kalırken, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt alkışlarla destek verdi.

‘Hamzaçebi, olay yaratacak sözler söyledi’

Beykoz Yenimahalle'de bir irtibat ofisi açan CHP Beykoz İlçe Teşkilatı'na CHP İstanbul Milletvekilleri Kadir Gökmen Öğüt ve Mehmet Akif Hamzaçebi'nin yanı sıra Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyeleri, CHP Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve CHP Beykoz Gençleri eşlik etti. Açılış sırasında yaptığı konuşmada iddialı sözlerin altına imza atan Hamzaçebi, uzun süre üzerinde konuşulacak açıklamalar kaydettirdi. Aynı zamanda CHP Grup Başkanvekili de olan İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, "Türkiye Cumhuriyeti, bin yıldır vatan toprağı olan Süleyman Şah Türbesi'ni Süleyman Şah Karakolu'nu dün gece kaybetmiştir. Cumhuriyet ilk kez toprak kaybediyor ve bunu Hükümet'in yetkilileri Ankara'da bir başarı olarak anlatıyorlar. Buna inanmayın! Türkiye Cumhuriyeti, toprak kaybetmiştir" sözleriyle, Hükümeti çok ağır bir şekilde eleştirdi.

Açılışı yapılan CHP Beykoz Yenimahalle irtibat ofisinde ilk söz, CHP'nin Yenimahalle temsilcisi Özgür Türkmendağ'a verildi. Kısa bir konuşma yapan Türkmendağ, "Açmış olduğumuz Yenimahalle irtibat bürosu ve temsilciliği, mahallemize ve partimize hayırlı-uğurlu olsun. Bu bir kıvılcım… Ateş yaktık, geliyoruz; iktidara yürüyoruz. Yolumuz açık olsun!" diyerek sözlerini bitirdi. Özgür Türkmendağ'ın ardından mikrofonu alan CHP Beykoz'un Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Veli Gümüş ise heyecanlı bir konuşma gerçekleştirdi. Veli Gümüş, şunları söyledi:

Veli Gümüş: “Evlerimizi yıkanın, villasını yakarız!”

"Mahallemizde birçok sorun var. En büyük sorun ise evlerimiz, 2B'lerimiz... Ben genç bir kardeşiniz olarak şunu söylemek istiyorum: 'Evlerimizi yıkanın, villasını yakarız!'... Affetmeyiz. Evlerimiz, geleceğimizdir. 'Partinizde demokrasi yok' deniliyor. Ben 10 aydır aktif siyaetin içinde ve partimizdeyim. İlçe Başkan Yardımcısıyım. Bizim 'Gençlere yer verin, iktidara gelin' sloganımızı duyan, elimizden tutan İlçe Başkanımız Şevket Arıkan'a bir kez daha teşekkür ediyorum. Partimizde demokrasi vardır! Genç arkadaşımız, Özgür arkadaşımız, bizim mahalle temsilcimiz olmuştur..."

Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Üyesi Yılmaz Işık'a da mikrofon uzatıldı ancak CHP'li Işık, konuşmasını kısa kesti ve katılımcılara teşekkür etmekle yetindi. Yılmaz Işık'ın ardından söz alan CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan ise Beykoz ve İstanbul'u yöneten AK Parti'yi eleştirdi. "20 yıldır Beykoz'u ve İstanbul'u yöneten anlayış, iflas etmiştir, çökmüştür, bitmiştir” diyerek Yenimahallelilere seslenen Arıkan, şunları kaydetti:

Şevket Arıkan: “Konutumuzdan çıkarılma endişemiz hâlâ sürüyor”

"Bildiğiniz gibi seçimlere 100 günden biraz fazla var: 105-106 gün var. Cumhuriyet Halk Parti'den tüm Türkiye'nin beklentisi var ve Yenimahalle'nin de beklentisi var. Türkiye'nin içeride ve dışarıda ciddi sorunları var, Yenimahalle'nin de ciddi sorunları var. Bu sorunlarımız; aşımız, işimiz, ekmeğimiz, evimiz, imarımız, yaşam alanlarımızdır. Bütün bu sorunlarımızı yıllardır çözemeyen bir yerel iktidar, bir genel iktidar ve parti anlayışı var.

AK Parti'nin yerel iktidar anlayışı, kesintisiz 20 yıldır İstanbul'u yönetiyor. Yine, AK Parti'nin yerel yönetim anlayışı, kesintisiz 20 yıldır Beykoz'u yönetiyor. Hâlâ Yenimahalle'den İncirköy'den Çiğdem'den Çubuklu'dan yerel sorunlarımız bitmemişse, imar sorunlarımız bitmemişse; hâlâ 'konutumuzdan ne zaman çıkarılırız?' endişesi yaşıyorsak, 20 yıldır Beykoz'u ve İstanbul'u yöneten anlayış, iflas etmiştir, çökmüştür, bitmiştir. Bu çöküşün, bu enkazın altında benim insanım kalmayacak. Umutsuzluğa yer yok. Yeniden imarını, yeniden kentsel düzenlemesini ve kenti yerinde dönüştürecek olan iktidar anlayışı, Cumhuriyet Halk Parti'nin anlayışıdır.

Burası sizin eviniz olacak sevgili Yenimahalleliler. Her gün buraya nöbetçi arkadaşlarımız, ilçe yöneticilerimiz, Belediye Meclis Üyelerimiz gelecek. Sorularınıza yanıt vereceğiz. Onlar veremiyorlarsa İlçe'ye biz de veremiyorsak Meclis'e sorularınızın yanıtını aramak üzere aktaracağız. Biz sizin eliniz olacağız burada... Biz sizin kolunuz olacağız burada... Biz siz olacağız burada ve sizinle birlikte söyleşerek, konuşarak, tartışarak yerel sorunlarımızı çözmeye gayret edeceğiz."

Kadir Gökmen Öğüt: “Genç kardeşlerimize güveniniz, bizi onurlandırdı”

Tıpkı Yılmaz Işık gibi Şevket Arıkan'ın ardından söz alan CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt de kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Sözü hemen Mehmet Akif Hamzaçebi'ye devreden Milletvekili Öğüt, şöyle dedi:

"Yenimahalle bürosunu genç kardeşlerimize emanet etmenizden dolayı Beykoz İlçe Başkanı ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Partinin geleceğinin temsilcilerini burada görmek bizim için gurur verici. Sizleri tebrik ediyorum. Meclis'teki gelişmelerle ilgili bir kaç şey söyleyecektim ama Grup Başkanvekilimiz buradayken, sözü ona bırakacağım. Hepinizi tebrik ediyor ve hepinize teşekkür ediyorum."

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi ise partisinin Yenimahalle irtibat bürosunun açılış kurdelesini kesmeden önce, oldukça çarpıcı bir sunum gerçekleştirdi. "Türkiye Cumhuriyeti, toprak kaybetmiştir" diyerek Hükümeti ağır sözlerle eleştiren Hamzaçebi, yerel ve genel siyasete dair şunları söyledi:

‘Hamzaçebi, Bülent Arınç’ın sözlerini örnek verdi’

"Buradan Yenimahalle'den sadece Yenimahallelilere değil, Akbabalılara, Ali Bahadırlılara, Görelelilere, Gümüşsuyululara, Örnekköylülere, İncirköylülere, Rüzgarlıbahçelilere, Cumhuriyetköylülere, Mahmut Şevket Paşalılara, Çavuşbaşılılara; Beykoz'un tüm mahalle ve köylerindeki tüm vatandaşlarımıza İstanbul'da mülkiyet sorunu yaşayan tüm vatandaşlarımıza, Türyiye'de Kentsel Dönüşüm sorunu yaşayan tüm vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum: Yenimahalle'nin sorunu, Türkiye'nin sorunudur. Yenimahalle'deki sorunu çözen, Beykoz'daki Türkiye'deki sorunu çözer.

Sevgili Yenimahalleliler... Cumhuriyet'in 93. yılına girdik. 93 yıllık Cumhuriyet hayatımızın 13 yılı, Adalet ve Kalkınma Parti'nin eline geçti. Bu 13 yıllık süreç sonunda nereye geldik derseniz, gelmiş olduğumuz noktada Cumhuriyet, bizi bir arada tutan değerler, toplumsal dayanışma; eşitlik, özgürlük, kardeşlik gibi demokrasi ve insanlık değerleri büyük zarar görmüştür. Toplum kutuplaşmış; toplumun bir kesimi Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç'ın ifadesiyle, 'diğer kesimlere nefretle bakar' hale gelmiştir. Sayın Bülent Arınç güzel bir özeleştiri yaptı ve dedi ki: 'Biz eskiden sokağa çıktığımızda, bize oy veren vatandaşlarımız bizi sevgiyle karşılardı. Bize oy vermeyen vatandaşlarımız ise bize sevgi gösterisinde bulunmazdı ama en azından saygı duyardık. Ama şimdi sokağa çıktığımızda, bize oy vermeyenler bize nefretle bakıyor. Bir ülke bu şekilde yönetilemez!'

Mehmet Akif Hamzaçebi: “Sizin yükünüz, bizim yükümüzdür!”

Türkiye, süratle bu durumdan kurtulmalıdır. Hepimiz kucaklaşmalıyız. Hepimiz bir ve beraber olmalıyız. Türkiye Cumhuriyeti, bin yıldır vatan toprağı olan Süleyman Şah Türbesi'ni Süleyman Şah Karakolu'nu dün gece kaybetmiştir. Cumhuriyet ilk kez toprak kaybediyor ve bunu Hükümet'in yetkilileri Ankara'da bir başarı olarak anlatıyorlar. Buna inanmayın! Türkiye Cumhuriyeti, toprak kaybetmiştir. Hatırlayacaksınız, Suriye'ye yönelik bir savaş tezkeresini Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden geçirdiler, yetki aldılar. Dediler ki: 'Suriye'deki Süleyman Şah Karakolu ve Karakolun koruması altındaki Süleyman Şah Türbesi tehlike altındadır. Dolayısıyla, oraya bir saldırı olursa biz, Türk Silahlı Kuvvetleri olarak oraya gidip, müdehale edip; o Karakolu kurtarmalıyız'. Tezkerenin gerekçesi buydu. Gerçekten Süleyman Şah Türbesi'ne bir saldırı var ise tezkereye gerek yok! Uluslararası hukuk, Türkiye'nin topraklarına bir saldırı olması halinde Türkiye'ye saldırıya cevap verme hakkı tanımıştır. Meşru müdafaadır bu...

Yenimahalleli ise toprak sorunu, mülkiyet sorunu yaşıyor. Beykoz'un tüm mahallelerine, bütün köylerine geldik. Yine geleceğiz; tek tek hepsini dolaşacağız. Sizin sıkıntınızı, derdinizi paylaşacağız. Sizin omzunuzdaki yükü biz de omuzlayacağız. Sizin yükünüz, bizim yükümüzdür. Sizin sıkıntınız, bizim sıkıntımızdır. İşte Yenimahalle'deki bu büromuz, sizlere hizmet için ve sizlerin yükünü omuzlamak, derdini paylaşmak için açılmıştır."

Haber Merkezi

Beykoz'da Mesudiyeliler 'yürekten' bir araya geldi
Önceki Beykoz'da Mesudiyeliler 'yürekten' bir araya geldi
Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Sonraki Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Yorumlar (1 Yorum)

mehmet dinç (10 yıl önce)

Az bile söylemiş Hamzaçebi. Nesi yanlış bunun. Topraktan çekilip kaçarak kahramanlık türküsü yazmaya çalışanların iflas etmişliklerinin resmidir.

Yorum Yaz