Beykoz'da sosyal yaşam

  • 11.07.2021 15:53
  • Okunma: 4103 kez

Erdal ÖZTÜRK


Geriye dönüp baktığımda kaba taslak bir hesapla rakamsal değerler ulaşmaya çalıştım. 400'ün üzerinde yönetim kurulu arkadaşla beraber çalışma mesaisi harcamışız.

CHP Yönetim Kurulu üyeliklerinde onlarca arkadaşla beraber çalıştık. Büyükşehir ve Beykoz Belediye Meclisi'nde yüzlerce insanla çalıştım. Beykoz Spor Kulübü ve Gümüşsuyu Spor Kulübü yönetimlerinde bulundum. Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği yönetiminde bulundum. Üç ayrı gazetenin yazarlık kadrolarında çalışmalar yaptım. Merhum Başkan Çelikbilek'in danışmanlık kadrosu ekibinde çalıştım. Bunların hepsi dünde kaldı.

Bugün 3 ayrı dernekte yönetim kurulu üyeliği yapıyorum. Polis Hizmetleri Derneği, Beykoz Vakfı ve Beykoz Kızılay Şubesi'nde. 3 başkanım, Birzat Mermer, Adem Çalışkan ve Mustafa Gürkan ile verimli ve keyifli çalışmalar yürütüyorum. Ayrıca Dost Beykoz ile yazarlığa devam ediyor ve Kader Gür ile de çalışmalarımız sürdürüyoruz. Son olarak BEYMEZ Kongresi'nde Genel Kurul üyeleri tarafından başkanlığa seçildim. Yönetim Kurulu'nda bulunan arkadaşlarım; Nevin Çalışkan, Hayrullah Usta, Sinan Çıtlak, Yüksel Baki, Yalçın Çolak, Suha Okan Uzun, Deniz Yıldız ve Hüseyin Okumuş ile beraber çalışacağız.

Şimdi bunları niye hatırlattım. Beykoz'un son 25 yılında varız. Son 25 yılında olan Beykoz'un dinamikleriyle beraber çalıştım. Toplumun tüm renkleriyle bir arada olduk.

Bazı insanlar bazı görevlerde çok başarılı olmuşlardır. Bazılar da hayal kırıklığı yaratıp, bir görünüp bir kaybolmuşlardır. Trabzonlular Derneği Başkanı İsmail Yüksek başkanlığı bırakacakmış diye duydum. Ne hayalleri vardı, soluğu Antalya'da aldı. Önümüzdeki günlerde ona ayrı bir yer vereceğim. Gitmekle yazılarımdan kurtulamaz.

Beykoz'a hizmet hep önceliğimiz oldu. Ve bu son 25 yılda neredeyse kiminle kaç adım atılacağını, kimin kaç kilo kaldırabileceğini çok iyi görenlerdenim.

Son makalemde "Beykoz'un vaziyet planını" yazdım çok olumlu tepkiler aldım.  Çevre Bakanı Kurum Beykoz'a geldi bir şeyler söyledi. Kader Gür makalesinde 'Beykoz heyecanlanmadı' notunu düştü. Bende diyorum ki, bakanın AK Partili seçmenler bile inanmadıklar ki, nasıl heyecan oluşsun. 20 yılın üstünde hala yapacağız, edeceğiz söylemleri Beykozluya tırı vırı geliyor. AK Parti bundan sonra 20 yılın üstüne; yaptım, ettim, bitirdim diye gelmelidir. O da yok bir mahallenin bir bölümü, falan filan değil. 

Beykoz'un top yekun imara ihtiyacı var.  Gerisi Melike Demirağ'ın "Ninni" şarkısıdır.

Başkan Yardımcısı Selami'nin soyadını ilettiler bana. Keskin'miş. Başkanın has adamıymış. Kimse Selami Keskin'e kızmazın. Fuat Kuş bana biraz alınmış. Alınma dostum, devir senin devrin. Demek ki çekim işleri varsa sükunet, çekim işleri yoksa kıyametler, gürültüler gök kubbede. Bu işlerin formülünü senden öğreneceğim.

Alaattin Köseler ile ilgili yorumumu Köseler olgunlukla karşıladı. Muharrem Ergül ile ilgili yoruma Ergül bozulmuş. Siyasi hayatın bitti dediysek öyle görünüyor. Onun için yazdım. Başarılı olsaydın tekrar aday gösterirdiler. Gerçek bu, Beykoz'un bir daha laylaylomlu yılları kaldıracak gücü yoktur.

Murat Aydın döneminde güzel olan işleri yazdığımda eleştiri alıyorum, yapılamayan işleri yazdığımda yine eleştiri alıyorum. Gel de işini içinden çık. Vallahi kimseyi memnun etmek gibi bir derdim yok.   

Anahtar Kelimeler:

Yazarın Yazıları