Beykoz'da son vuruşu Başbakan Davutoğlu yaptı

  • Güncelleme: 06.06.2015 20:16
  • Okunma: 30860 kez
  • Yorum: 6
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu Beykoz'da binlerce vatandaş karşıladı.
Beykoz'da son vuruşu Başbakan Davutoğlu yaptı

Önümüzdeki Pazar günü gerçekleştirilecek Türkiye Genel Seçimleri öncesi Beykoz, bir Başbakana evsahipliği yaptı. Dün gece geç saatlere kadar Bağcılar'da vatandaşlara hitap eden Başbakan Davutoğlu, sabah erken saatlerde Beykoz'a geldi. İstanbul Anadolu Yakası'ndaki mitinglerine Beykoz'dan başlayan Başbakan Ahmet DavutoğluBeykoz Belediye Meydanı'nda binlerce Beykozluya seslendi. İlçeye yönelik yatırımlara dikkat çeken Başbakan Davutoğlu"Beykoz'da tapu sorunları çözdük ve çözmeye de devam ediyoruz. Beykoz'a metro da gelecek inşallah. İstanbul'un her yerine metronun konforunu getirmeye kararlıyız. Şimdi Şahinkaya Spor Kompleksi'ni yapıyoruz. Beykoz'a yakışır her türlü imkân olacak" şeklinde konuştu.

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda mitingler düzenleyecek olan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ilk durağı Beykoz oldu. Başbakan Davutoğlu'na Beykoz mitingi sırasında AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan BozkırÇevre ve Şehircilik Bakanı İdris GüllüceİBB Başkanı Kadir TopbaşBeykoz Belediye Başkanı Yücel ÇelikbilekAK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan eşlik etti. Beykoz Meydanı'na getirilen seçim otobüsüne eşi Sare Davutoğlu'yla birlikte çıkan Başbakan Ahmet Davutoğlu, önce eşiyle birlikte Beykozluları selamladı. Daha sonra konuşmasına geçen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, şunları anlattı:

Başbakan Ahmet Davutoğlu: “81 vilayeti de kucaklayan tek parti: AK Parti!”

"Şu ana kadar 73 vilayetimizde 97 miting yaptık. Türkiye'nin her yerinde vatandaşlarımızla buluştuk. İnşallah Cumartesi akşamına kadar 81 vilayeti de gezmiş, görmüş; vatandaşlarıyla kucaklaşmış olacağız. Başka herhangi bir parti var mı 81 vilayete gidebilen? Başka herhangi bir Genel Başkan var mı gidebilen? Bir kısmı sadece Batı’da dolaşıyor Sayın Kılıçdaroğlu; bir kısmı İç Anadolu’da Bahçeli; bir kısmı da sadece Doğu'da Güneydoğu Anadolu'da... Türkiye'nin bütünlüğünü kucaklayan tek parti: AK Parti... Şimdi de bugün Beykoz'dan başladık ve inşallah 8 miting daha yapacağız.

Tam 12 yıldır ülkemizde istikrar var. 12 yıl önce IMF kapısında bekleyen bir Türkiye artık yok! Onurla, başı dik dolaşan Türkiye Cumhuriyeti Devleti var. Türkiye'ye bu itibarı kim kazandırdı? IMF borçlarını kim ödedi? Bir tek piyade tüfeği bile yapamayan bir ülkeden, kendi savaş uçağını yapabilecek kapasitede bir ülkeye kim getirdi? Kendi helikopterimizi kim yaptı? Kendi savaş gemilerimizi kim yapıyor? 737 hastaneyi kim yaptı? 18 bin kilometre duble yolu kim yaptı? E, o zaman söyleme vaktidir, değil mi? Onlar konuşur, AK Parti yapar! Şimdi burada iki fark var: Birinci fark, onlar Türkiye'nin belirli bölgelerine gider, AK Parti her yere gider... İkinci fark, onlar konuşur AK Parti yapar! Üçüncü fark da ne biliyor musunuz? Biz milli iradeyle yürürüz, onlar vesayetçilerle, paralelcilerle yürür.

Şimdi, tek tek iktidar iddiasında bulunamıyorlar, 3'ü birlikte toplandı hep beraber arkalarındaki paralelcilerle, Kandil'le DHKP-C ile karşımıza çıkıyorlar. Biz bunların hepsinin toptan hesabını görür müyüz? Hepsine birden bir ders verir miyiz? Şimdi HDP Başkanı buraya gelip özgürlüklerden bahsediyor, sonra Doğu'da Güneydoğu'da milleti-halkı tehdit ediyor. 7 Haziran'da eğer HDP barajı geçemezse kan kusturacaklarmış... Kandan, terörden, şiddetten bahsedenlere biz meydanı bırakır mıyız? Öbür tarafta CHP Genel Başkanı bakıyorsunuz HDP ile işbirliği halinde 'Diyaneti kaldıracağız! İmam Hatiplerin orta kısmını kapatacağız!' diyorlar. Geçit verir miyiz?

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, muhalefet partilerine yüklendi: “Bu altılı çeteye meydanı bırakır mıyız?”

Bakın, 2002'den bu yana her türlü tuzağı kurdular. Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı siyaset yasaklısı yaptılar. Bizi durdurabildiler mi?  2007'de e-muhtıra verdiler. Zannettiler ki, 12 Mart'ta olduğu gibi Başbakan, şapkasını alır, gider. Ama bu sefer Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dı Başbakan... Dimdik durdu! AK Parti, bu muhtıralara karşı çelikten bir duvar oldu mu? Daha sonra partimizi kapatmak istediler. Peki, AK Parti'yi kapatabildiler mi? Biz bu tür eylemler karşısında herhangi bir kanun dışı eyleme girdik mi? Anayasa Mahkemesi kararını bekledik. HDP'liler milletin kararını beklemeden tehditler savuruyorlar.

Baktılar olmuyor, 17-25 Aralık'ta paralelci çeteyi devreye soktular. Pensilvanya'dan Türkiye'yi idare etmeye çalışanlara biz bu meydanları bıraktık mı? Şimdi, son şansları olarak, hepsi toplanıp bir araya gelmiş, AK Parti'ye meydan okuyorlar. İşte burası Beykoz Meydanı... İşte burası Er Meydanı... Biz yedi düvele boyun eğmemişiz. Bu 'altılı çete'ye meydanı bırakır mıyız? Biz, karşımıza çıkan lobi merkezlerine boyun eğmemişiz, onlardan çekinir miyiz? Ama isterler ki, Türkiye'ye kaos çıkarsınlar, kriz çıkarsınlar... Uyuyan bir devi AK Parti uyandırdı. Şimdi bizim kanatlarımızı kırmak istiyorlar. Kartalların kanatları kırılır mı? Biz ufuklara yürüyoruz!"

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TopbaşBeykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan da birer selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında Beykoz'a metro yapılacağı müjdesini veren İBB Başkanı Kadir Topbaş, şöyle dedi:

İBB Başkanı Kadir Topbaş: “Yücel Çelikbilek kardeşimle birlikte Beykoz’u geleceğe hazırlıyoruz”

"Artık dünyada ezber bozan bir Türkiye var. Hamdolsun milletten aldığımız güçle İstanbul çok farklı bir noktaya geldi. Dünya artık İstanbul’u ve Türkiye’yi konuşuyor. Milletçe el ele verdik. Başarılara birlikte imza atmaktayız. Emanet şehir İstanbul… Müjdelenmiş şehir İstanbul… İmparatorluklar kenti İstanbul… Bu güzel şehirde yaşamak hem bir ayrıcalık aynı zamanda da bir sorumluluk getirmektedir. Sizlerle birlikte siz değerli Beykozlularla yaşamak ve geleceğe umutla bakmak hepimiz için ayrı bir gururdur. Çok kısa zamanda gerçekten başarılara imza attık. Bir farklı İstanbul’u ve Beykoz’u ortaya çıkardık. Daha yapacak çok işimiz var.

Geçmişte 'kader' gibi anlatılan 'çözülemez' denilen birçok sorun ortadan kalktı. Artık çok daha farklı güzelliklerle buluşmaktayız. Düşününüz! Beykoz’a metrodan bahsediyoruz. Hayal dahi edilemez denilirdi. Çocukluğumda hatırlarım Beykoz’a geldiğimiz zaman yatıya kalmamız gerekirdi. Geriye dönemezdik. Ama bugün çok daha farklı bir Beykoz’u Yücel Çelikbilek kardeşimle beraber ve İstanbul’u Türkiye’yi milletimizle halkımızla sizlerle birlikte hazırlıyoruz. Yeniden bir dirilişin arifesindeyiz. Yeniden bir milada tanıklık ediyoruz. Geçmişte hatırlayınız tüp kuyruklarını, çöp dağlarını ve susuz İstanbul’u… Bizans ve Osmanlı çözemedi ki biz nasıl çözelim diyenleri. Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul’da başlattığı hizmet kervanı hamdolsun hala devam ediyor."

Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek: “Yeni bir tarih yazmak için yine Beykoz’dan start veriliyor!”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de hemşerilerine hitaben kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Belediye Meydanı'nı dolduran Beykozlulara seslenen Yücel Çelikbilek"2011’de Cumhurbaşkanımız bu otobüse çıktığı zaman bir tarihi yeniden yazmıştık. İstanbul bir tarih yazmıştı. Bugün yine Anadolu Yakası’nın ilk startını buradan veriyoruz. Başbakanımız Genel Başbakanımız Ahmet Davutoğlu Bey biraz sonra sizlerle beraber olacaklar. Rabbim çıktığımız bu yolu mübarek kılsın diyorum. Hayırlı olsun. Bereketli olsun. Ülkemize ve milletimize iyilikler getirsin diyorum. Beykoz’a 2002’den bu yana Yerel ve Genel Seçimlerde istikrarı tercih etmenizle neler kazandırdığınıza sizler şahitsiniz. İnşallah bugün yine eminim ki bir takım farklı güzellikler dinleyeceksiniz. Heyecanla bekleyin. Genel Başkanımızın sizlere mutlaka müjdeli haberleri vardır. Onları duymak dileğiyle sabahın erken saatlerinde buraya gelen bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, Allah’a emanet ediyorum. Sağlıcakla kalın" dedi.

Kürsüye çıkarak Beykozluları selamlayan bir başka isim de AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'dı. Miting alanındaki kalabalığa geldikleri için teşekkür de eden Mustafa Gürkan, şunları kaydetti:

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan: “Hedefimiz: Daha büyük Beykoz!”

"Beykoz bugün büyük bir düğüne, büyük bir bayrama ev sahipliği yapıyor. 2011’de de yine bu meydanda böylesi coşkulu bir kalabalıkla beraber, büyük liderimizi hep beraber karşılamıştık.

Değerli dostlar, değerli Beykozlular... Bugün burada Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nu değerli Bakanlarımızı, Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve İl Başkanımızı ağırlıyoruz. Biz yaklaşık iki buçuk aydır sahalardayız. Gerek kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, gerek Başbakanımız, gerek bizler, hep şunu söyledik: Daha büyük Türkiye, daha büyük İstanbul, daha büyük Beykoz…

Önümüzde sadece beş gün kaldı... Bu beş günü hep beraber coşkulu, heyecanlı ve kardeşlik içerisinde geçirerek, inşallah 7 Haziran’da buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Başbakanımıza çok ama çok güçlü bir selam göndereceğiz. Ben bugüne kadar bizlere vermiş olduğunuz destek için sizlere teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum."Haber Merkezi

Yorumlar (6 Yorum)

Yavuz (6 yıl önce)

Yolunuz düserse bır Çekemköye bır Sultanbeylıye bır Alemdaga gıdın oradadakı 2B arsa sahıplerıyle cok kısa bır görusun kac paraya arsalarını alacaklarmıs ondan sonra gelın bır de beykozdakı 2B arsa sahıplerıyle görusun ne kadar odeme gelmıs aradakı beykozlu lehıne olan en az yuzde 4oo luk lehte tahakkuk eden farkı görun ondan sonra buralarda 2b ıle ılglılı yorum yapın..Beledıye baskanı YUCEL CELIKBILEK 6 yıl boyunca hıc bır sey yapmamıs olarak varsaysanız bıle su 2b hızmetı nesıller boyunca konusulacaktır.Tabıı gören gözlere ıdrak eden kalplere...

ahmet (6 yıl önce)

bu ne biçim haber başlığı ya ?? başbakan beykozluları ne olarak görüyor ki kontrol altına alınmışız ? böyle başlıkmı olur ?

selo (6 yıl önce)

beykozun nüfusuna bak aldığı oya bak ona göre konuş

SERHAT (6 yıl önce)

şaşılık hastalığınız var sanırım nerede o binler? yada vatandaşın parasından sıfırı alıp ayakkabı kutularındaki tutarların yanına 0 koyanlar gibi sizde 1.... yanına 0 koymuş olmayın :)

M.Talat KARASAKALOĞLU (6 yıl önce)

Başbakan ve İBB Başkanı Beykoza metrodan bahsediyorlar. 2009 Yerel seçimlerinde BEYKOZA METROSUNA KAVUŞACAK yazan BROŞÜRLER HALA ELİMİZDE (isteyene mail olarak atabilirim.) Aradan 6 YIL GEÇİYOR Tekrara Metro VAADİNDEN BAHSEDİYORLAR... Sizler Beykozluyu ne zannediyorsunuz... Bir VAADE kaç kere inanacağız.. Beykozun ihmal edilmişliğine, 2/B borçlanmalarına, Hala çözülemeyen İŞSİZLİK ve İMAR - TRAFİK sorunlarına bu sefer BEYKOZ SEÇMENİ GEREKEN CEVABI VERECEK ve YEREL SEÇİMLERDEN BU YANA 1,5 YIL GEÇTİ BİLE VAADLERLE BEYKOZUN BİR 5 YILI DAHA HEBA OLMAK ÜZEREDİR. akp. Beykozda 2.ci parti olmaya mahkum olacaktır.

buket (6 yıl önce)

hangi binler ağarladı acaba ? biz mi kördük göremedik ?

Yorum Yaz