Toplum

Beykoz’da son bir ayda iki bin tane çalındı...

Beykoz’da son bir ayda iki bin tane çalındı...
24.01.2017 12:29
| | |
7813

Beykoz’da köylüler isyanda. Böyle devam ederse Beykoz’un köylerinde silahlı kümes nöbetlerinin başlaması an meselesi...

Araba, teyp, motor, bisiklet, büyükbaş, küçükbaş derken hırsızlar bu defa tavuk kümeslerine dadandı.

 

Beykoz’un köylerine musallat olan hırsızlar, bu defa köylünün tavuklarına göz dikti. Son bir ayda yaklaşık 2 bin tavuk çalındı. Riva, Paşamandıra, Öğümce, Bozhane, Kılıçlı son olarak Cumhuriyet köyde kümesler boşaltıldı.

YUMURTA ZAMMINDAN SONRA PATLAK VERDİ

Hafta sonu piknik turizminin yoğun yaşandığı bu köylerde, yol kenarında yumurta satarak evinin nafakasını çıkaran köy sakinleri yetkililerin konuya duyarsız kalmasından dert yanıyor. Köy sakinleri, yumurta zammından sonra yoğun şekilde tavuk hırsızlığının yaşandığını belirtiyor. 

YETKİLİLER ‘TAVUK” DEYİP GEÇİYOR

Beykoz Cumhuriyetköy Mahallesi’nde oturan bir vatandaş, şunları kaydetti: “Köylünün ekmeğiyle oynuyorlar. Şebeke olduğunu düşünüyoruz. Daha önce büyükbaş, küçükbaş hayvan hırsızlığı yaşanıyordu. Ancak son dönemde tavuklarımıza göz diktiler. Çoluk çocuğumuzun nafakasıyla oynanıyor. Böyle devam ederse komşularla birlikte kümes nöbetine başlayacağız. Allah göstermesin vatandaşın başı belaya girecek. Lütfen yetkililer bu konuya ‘tavuk’ deyip geçmesinler. İşin ucunda emek var, ekmek var.”

Organik köy yumurtasının fiyatı 1 TL’den başlıyor. Canlı köy tavuğunun fiyatı ise ortalama 50 TL.

Haber: Mehmet Ali Ay

Anahtar Kelimeler: beykoz haberleri, tavuk hırsızlığı, cumhuriyetköy mahallesi

reklam
2 Yorum
adsız25.01.2017 14:55:07

Hırsızlar bugün itibari ile yakalandı. Tüm emekçilerin gözü aydın..

sessiz adam24.01.2017 13:33:51

Çok mantıklı ! çaldığı tavukları bir ay tutsa süper kar .Para çalıp faiz getirisi alacağına aşağıdaki getiri güzel 2000 tavuğu bir ay baksa kış ayı olduğundan 2 tavuktan biri yumurtlasa günde 1000 yumurta ayda 30.000 yumurta 30.000*1 tl=30.000 tl fazladan yazıyorum %40 maliyet olsa (yem vs ) 18.000 tl sadece yumurta karı bir ay sonra tavukları ort 30 tl den satsa 60.000 tl de ordan 78.000 tl ayda para kazandı. Neden ev soysun ki ?riski fazla tavuk olunca zaten her kes tavuk ya deyip geçiyor deme .Tavuk deme bunlar altın yumurtladı altınnnnnnn.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"