Siyaset

Beykoz’da Sol Cephe Meclisi kuruldu

Beykoz’da Sol Cephe Meclisi kuruldu
2014.09.02 00:00
| | |
5838

15 Aralık 2013 tarihinde kuruluşu gerçekleştirilen Sol Cephe Beykoz’da meclis kurarak faaliyetlerine başladı.

Kuruluş amacını “Hamle zamanı” olarak değerlendiren Sol Cephe Beykoz’da ki ilk toplantısını Paşabahçe Kristal İş Sendikası’nın Genel Merkez binasında yaptı. 

Sol Cephe Beykoz Meclisi Kuruluş Toplantısı’nın sunumu Mali Müşavir Hürriyet Yaşar ve Sol Cephe Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Av. Aysel Tekerek, gerçekleştirirken programa CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’da katıldı. 

Bir dakikalık saygı duruşunun ardından katılımcılara açıklamalarda bulunan Yaşar ve Tekerek, Sol Cephe’nin kuruluşundan bahsederek, ilke birlikteliği oluşturduklarına vurgu yaptı. 

Beykoz Vahim Durumda 

Hürriyet Yaşar konuşmasında, Sol Cephe’nin taban örgütlenmesinin 40 kişilik aydın insandan oluştuğunun altını çizerek, Beykoz’un acılar içinde kıvrandığını, fabrikaların kapandığını ve Beykoz’un çok vahim durumda olduğunu belirtti. 

Yaşar konuşmasına şöyle devam etti: “Sol Cephe, işçilerin, emekçilerin, yoksul köylülerin, gençlerin, kadınların ve yaşamını başkalarının sırtından kazanmayanların, ülkemizin geleceğine dair ortak kaygı ve özlemleri olanların temel ilkeler etrafında güçlerini birleştirerek yarattığı bir halk hareketidir. Ülkemizde AK Parti önderliğinde yeniden yapılandırılan, gerici, iş birlikçi bir sermaye diktatörlüğü hüküm sürmektedir. Sol Cephe sadece halkın kendi gücüne güvenir.” 

Sevindi mi? Şaşırdı mı? 

Gerçekleşen programın ortalarında konu dışı bir duyuru yapan Sol Cephe sunucuları Dost Beykoz’da yayınlanan son dakika haberiyle birlikte “AK Parti Beykoz Belediye Başkan adayı Yücel Çelikbilek oldu” anonsunun üzerine CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’ın salonu hızlı bir şekilde terk etmesi katılımcıların dikkatini çekti. 

AK Parti’yi Tabela Partisi Yapacağız 

Avukat Aysel Tekerek konuşmasında AK Parti’yi eleştirdi… “Zamanın artık AK Parti’yi çökertmek ve bizler Sol Cephe olarak düzenli bir yol çizmeliyiz. İşte o zaman AK Parti’yi tabela partisine çevirebiliriz” diyen Tekerek, “Tayyip’siz bir AK Parti olabilirse AK Partisiz de Türkiye olabilir” dedi. 

Akşam geç saatlere kadar süren Programın sonunda, Beykoz Sol Çephe Meclisi için katılımcılar arasından 12 kişilik sekreteryası belirlendi.

Sekreterya şu isimlerden oluştu: 

Yavuz Kaya

Tülay Akaydın

Öznür Yılmaz

Yunus Emre Köseoğlu

Kadir Matinoğlu

Yücel Derice

Baran Doğan

Serpil Kıran

Feride Uzun Delice

Yağmur Saban

Nihan Daban

Volkan Düzgün

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Avukat Aysel Tekerek, Hürriyet Yaşar, Sol Cephe, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"