Beykoz'da sokak sokak koronavirüs vaka haritası

  • 0
  • 38365
Beykoz'da sokak sokak koronavirüs vaka haritası
Beykoz'da sokak sokak koronavirüs vaka haritası
Beykoz'da sokak sokak koronavirüs vaka haritası
Beykoz'da sokak sokak koronavirüs vaka haritası

Beykoz, Haziran ayındaki verilerde az riskli ilçeler arasında gösterilirken, Temmuz ayında beklenmeyen değişimler yaşandı.

Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu Üyelerinin her geçen gün üstüne basarak tekrar ettiği, sosyal mesafe, temizlik ve maske uyarıları Beykoz genelinde karşılık bulmaya başladı.

Türkiye genelinde Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın her gün açıkladığı koronavirüs vaka tablosuna göre 14 Temmuz'dan bu yana pozitif vaka sayısı 1000'in altında gerçekleşirken, bu azalma Beykoz'da da görüldü.

Hayat Eve Sığar uygulamasına göre Kavacık Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi geçtiğimiz ay orta riskli bölge olarak sınıflandırılırken temmuz ayının yarısından sonra düşük riskli bölge sınıfına yeniden geçiş yaptı.

Yine HES uygulamasında Mahmut Şevket Paşa ile Çubuklu Mahallelerinde birkaç sokak riskli olarak nitelendirilirken, Merkez Mahallesi, Tokatköy ve Ortaçeşme Mahallelerindeki 8 sokak 'yüksek risk' olarak haritada sınıflandırıldı.

Öte yandan Beykoz-Riva Yolu ile Elmalı Mahallesi Sancaktar Caddesinin kesiştiği bölge orta riskli olarak açıklanırken, Kirazlı Yayla Caddesi ile Zerzervatçı Mahallesindeki bir cadde 'yüksek risk' sınıfında değerlendiriliyor.  

Türkiye genelinde 14 Temmuz'dan itibaren vaka pozitif sayısı günlük 1000'in altına düşerken, 16 ile 20 Temmuz tarihleri arasında en çok pozitif vaka teşhisi konulan kentlerden birisi de İstanbul olmuştu.

Dost Beykoz'un Sağlık Bakanlığı verilerinden derlediği bilgilere göre, 20 Temmuz tarihinde en çok pozitif vaka tespit edilen il de yine 220 ile İstanbul olarak açıklanmıştı. Yine verilere göre İstanbul genelinde 83 kişi hastanelerden taburcu edilirken, 88 kişinin de tedavi için yatış yapıldığı açıklandı.

Pandemi hastanelerinin hizmete girmesiyle birlikte il genelindeki eğitim ve araştırma hastanelerindeki Kovid-19 servisleri kapatılırken, Beykoz Devlet Hastanesinde koronavirüs yoğun bakım ve servis hizmetleri sürdürülüyor.

Vakaların genel olarak daha çok İstanbul Avrupa Yakasında görüldüğü anlaşılıyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nasıl bulaşır?

Hasta kişilerin öksürme veya hapşırmayla ortaya saçtığı damlacıkların ortamdaki diğer bireylerin ağız,burun ve gözlerine temasıyla, damlacıkların yapıştığı yüzeylere dokunduktan sonra ellerin ağız, burun veya göze götürülmesiyle bulaşabilmektedir.

Belirtileri nelerdir?

En çok karşılaşılan belirtiler ateş, öksürük ve solunum sıkıntısıdır. Şiddetli vakalarda zatürre, ağır solunum yetmezliği, böbrek yetmezliği ve ölüm gelişebilir.

Yeni Koronavirüsün kuluçka süresi 2 ila 14 gündür.

Haber Merkezi

Beykoz Soğuksu'da akıl almaz olay, 1 ölü
Önceki Beykoz Soğuksu'da akıl almaz olay, 1 ölü
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz