Beykoz'da sokak hayvanları için doğal yaşam alanı

  • Güncelleme: 07.03.2019 10:06
  • Okunma: 3955 kez
  • Yorum: 0
İyi Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Miniç hazırladığı projelerde sokak hayvanlarını da unutmadı.
Beykoz'da sokak hayvanları için doğal yaşam alanı

İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Miniç'in sokak hayvanları için hazırladığı 'Sahipsiz hayvanlara doğal yaşam alanı projesi', hayvanseverlerin yüzünü güldürecek.

İyi Parti Meclis Üyesi adayı olan ve hayvan severliğiyle de ön plana çıkan Ayşe Kıraç'ın öncülük ettiği projeyle, sokak hayvanlarına sahip çıkılacak.

Beykoz'un önemli sorunlarından biri olan sokak hayvanları için Miniç'ten önemli bir proje daha hayata geçirilmeye hazırlanıyor. Hayvan severlerin de büyük ilgi göstereceği projenin detaylarını paylaşan Miniç, bu proje sayesinde sokak hayvanlarına da sahip çıkacaklarının altını çizdi.

Reklam ajansları ve müşterisi firmalarla yapılan protokol ile reklam alanından kaldırılan pano, tabela ve bilboardların geri dönüştürüleceği bilgisini aktaran Miniç, projenin detayları için şunları söyledi; 'Yeniden tasarlanan her şey sokak ve orman dostlarına barınak olarak değerlendirilecek. Sokak hayvanları için oluşturacağımız yaşam alanında 'Kabul Bölümü, Karantina Bölümü, Anne Doğum ve Bakımı, Tedavi ve Operasyon Bölümü, Doğal ve Sosyal Yaşam Alanı' gibi bölümler olacak. Bu bölümlere göre de yaşam alanına gelecek dostlarımıza ihtiyaçlarına göre sevk işlemi sağlanacak. Yaşam alanı kısmi olarak aynı zamanda hayvanat bahçesi formatında da olacak. Bu alana yapılacak olan kafeterya ile insanlar yaşam alanlarını ziyaret ederek dostlarının rehabilitasyonlarında etkili olmaları sağlanacak. İlçe sınırları içerisinde bulunan petshoplarla karşılıklı görüşülerek ve protokol imzalanarak kedi, köpek gibi dostlarımızın satışını önleyerek vatandaşlarımızın 'Doğal Yaşam Alanı'mızı sahiplenmesi sağlanacak'. dedi.

Bilgehan Murat Miniç daha sonra Patika Doğa ve Yaşama Saygı Derneği Üyesi ve İyi Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adayı Ayşe Kıraç ve diğer dernek üyeleriyle birlikte ormanlık alanlardaki sokak hayvanlarına yem verdi.

Haber Merkezi

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz