Beykoz’da siyasi partiler teşkilatlarıyla bayramlaştı

  • Güncelleme: 20.07.2015 12:14
  • Okunma: 20299 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da siyasi partilerin teşkilatları, Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçe binalarında bir araya geldi. Bayramlaşma programlarına milletvekilleri de katıldı.
Beykoz’da siyasi partiler teşkilatlarıyla bayramlaştı

Beykoz'da gerçekleştirilen bayram kutlamaları dolayısıyla ilçedeki siyasi parti temsilcileri, yönetim kurulunun bayramlaşma programına katılarak bayramlaştı. Sabahın ilk saatlerinde Saadet Partisi'nde başlayan program, daha sonraki saatlerde AK Parti ve CHP'de devam etti. Bayramlaşma programlarına özellikle AK Parti ve CHP'de milletvekili katılımının yoğun olduğu gözlenirken, AK Parti'den İstanbul Milletvekilleri Ravza Kavakçı Kan ve Hasan Sert ile CHP'den yine İstanbul Milletvekilleri Mehmet Akif Hamzaçebi ve Oğuz Kaan Salıcı Beykozlularla bir araya geldi.

Günün erken saatlerinde Bayramlaşma Programları dolayısıyla Beykozlular, partilerinin ilçe binasına gelirken, ilk tören Saadet Partisi'nde gerçekleştirildi. SP Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, ansızın yaşamını yitiren halası dolayısıyla törene katılamazken, programı Başkan Yardımcısı Muhammed Kalaycı yönetti. Genç Hafız Adayı Mahmut Emin Avşa'nın Tevbe Sûresi 126. ayet ile başladığı Kur'an-ı Kerîm tilaveti, aynı surenin 129. ve son ayetine kadar devam etti. Ardından konuşmalara geçildi ve ilk olarak söze Muhammed Kalaycı başladı ve şöyle dedi:

SP’li Muhammed Kalaycı: “Yaraya merhem biziz elhamdülillah…”

"İslâm coğrafyasındaki kanayan yara gün geçtikçe artıyor. Bu yaraya merhem olacak teşkilat ise biziz elhamdülillah... Burada belki bir avuç kalmış bu inanan topluluk, inşallah bunun önümüzdeki yıllarda merhemi olacaktır. Yeniden İslam Birliği'nin tesisini gerçekleştirecektir diye söylüyoruz inşallah..."

Muhammed Kalaycı'nın ardından söz alan Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanvekili İbrahim Kalaycı çarpıcı açıklamalar yaptı. Daha önce gerçekleştirdiği Afrika ziyaretinde, burada yaşayan Müslümanların çektikleri sıkıntıları yerinde gözlemlediğini anlatan İbrahim Kalaycı, Nijerya'da etkili olan Boko Haram adlı İslami terör örgütünü kınayarak, "Bu ve buna benzer dünyadaki terör örgütleri, İslam'ın adını kullanarak aslında İslam düşmanlığı yapıyorlar. Müslüman, Müslüman’ı öldüremez! Müslüman’a Müslüman kanı helal değildir. Savaşın bile şartları vardır İslamiyet'e göre... Savaşın bile oluşması için şartlar burada oluşmamıştır" dedi.

‘AK Parti’deki bayramlaşmada Başkan Çelikbilek ve 2 milletvekili yer aldı’

AK Parti'de gerçekleştirilen bayramlaşmada ise ilk olarak sözü Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan aldı. "Rabbime hamdolsun ki, bizi önce dünyaya insan daha sonra da Müslüman olarak getirdi..." diyerek sözlerine başlayan AK Parti İlçe Başkanı Gürkan, Ramazan boyunca Gönül Sofraları'nı kuran Beykoz Belediyesi'nden ve Başkanı Yücel Çelikbilek'ten bahsetti. AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın ardından söz alan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise şunları kaydetti:

"Hep birlikte güzel bir Ramazan geçirdik. Önceden 'Nerede o eski Ramazanlar...' diye bir tabir vardı. Bana göre ise bu yılki Ramazan, eskilere kıyasla çok daha güzeldi. Nedenini soracak olursanız; önceki Ramazanlar'da bu kadar çok sofra kurulmazdı. Bu yıl, hemen hemen her sokakta bir iftar sofrası kuruldu. Bizler de vatandaşlarımızın pek çoğuyla bir araya gelme keyfini yaşadık. Vatandaşlarımızın sofralarımıza ilgisi ise oldukça yüksekti."

‘Milletvekilleri Ravza Hanım ve Hasan Bey, eldeki olanakların kıymetinin bilinmesine dikkat çekti’

Yücel Çelikbilek'in ardından ise bu kez AK Parti Milletvekilleri Ravza Kavakçı Kan ve Hasan Sert, duygularını dile getirdi. Partisinin Beykoz Sorumlusu olduğunu dile getiren Milletvekili Ravza Kan, eldeki olanakların kıymetinin bilinmesi gerektiğinin altını çizdi. Bir diğer İstanbul Milletvekili Hasan Sert ise AK Parti teşkilatının büyüklüğünü vurgulayarak, bu büyüklüğün ve nimetlerinin kıymetinin bilinmesi gerektiğini söyledi.

‘CHP Beykoz İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği bayramlaşmada, Gülay Demirel, Şevket Arıkan ve İstanbul Milletvekili Hamnzaçebi, 3’lü zirve gerçekleştirdi’

Cumhuriyet Halk Partisi'nde de bayramlaşma ilçe binasında gerçekleştirildi ve CHP'nin İstanbul Milletvekilleri Mehmet Akif Hamzaçebi ile Oğuz Kaan Salıcı, partililerle bir araya geldi. CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, tüm konuklarla tek tek ilgilenirken, zaman zaman bayramlaşmanın sonrasında konuklara çikolata da ikram etti. CHP Beykoz İlçe teşkilatının neredeyse tüm birimleriyle yer aldığı kutlamada, Gülay Demirel ve Hakkı Emanet gibi Meclis Üyeleri de vardı. CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Gülay Demirel ile yakından ilgilenerek, bir ara Şevket Arıkan'ın da katılmasıyla 3'lü bir zirve gerçekleştirdi. Gülay Demirel ve Şevket Arıkan'ın 'Koalisyon olasılığı ve erken seçim' konusundaki fikir alış-verişini izleyen Milletvekili Hamzaçebi, bu sırada konuyla ilgili farklı açılardan bakan ikiliyi, gülümseyen gözleriyle izledi.

Beykoz İlçesinde gerçekleştirilen CHP'nin Bayramlaşma Programına ayrıca CHP Sancaktepe İlçe Başkan Yardımcısı Tahsin İlgar ve CHP'nin Milletvekili Aday Adayı da olan Cem Haydar Bektaş gibi isimler de katıldı. CHP İl Genel Meclisi eski Üyesi İlyas Yılmaz ve yine son seçimlerde Beykozlu olarak Milletvekili Adaylığı'nı açıklayıp seçilemeyen İsmet Öztürk gibi isimlerin de Bayramlaşmaya katılması, ilçenin yeniden toparlanarak, bir arada durma isteğini dışa vurması olarak değerlendirildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz