Kültür

Beykoz’da Sivas ve Erzurum dayanışması

Beykoz’da Sivas ve Erzurum dayanışması
26.09.2017 17:28
| | |
6011

Foto galeri

Beykoz Belediyesi’nin, Tarihi Beykoz Çayırı’nda organize ettiği Dernek gecelerinde Sivas ve Erzurumlular buluştu.

Anadolu’nun renkli kültür harmanına, kardeşlik ve dayanışma iklimine sahne olan Beykoz Çayır Festivali, Beykoz Erzurumlular Derneği ve Beykoz Sivaslılar Sosyal Derneği’nin etkinliklerineev sahipliği yaptı.

Tarihi Beykoz Çayır’ında düzenlenen geceye Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk, Yakup Özbek, Erzurum Dernek Başkanı Ziya İnik, Sivaslılar Dernek Başkanı Mustafa Demir, il ve yöre dernek başkanları ve ilçe sakinleri katıldı.

Halk oyunları ve yöresel ezgilerle renklenen gecede iki ilin kültürel özellikleri sergilendi. Yerel sanatçılar Hüseyin Yıldırım ve Burhan Topal’ın en güzel türkülerini seslendirdiği etkinlikte Erzurumlular Halk Dansları ekibi de sahne aldı.

Dernek başkanları yöre derneklerinin ilçedeki faaliyet ve çalışmalarına verdiği destek dolayısıyla Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’ya, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek adına Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk’e, belediye başkan yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Yakup Özbek’e plaketi takdim etti.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Gazetesi, Erzurumlular Derneği, Sivaslılar Derneği, Eğlence, Beykoz Çayırı, Mustafa Demir, Ziya İnik

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"