Beykoz’da sezon açılışı bir gün tehir edildi

  • 31.08.2017 21:20
  • Güncelleme: 31.08.2017 21:21
  • Okunma: 5863 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'daki balıkçılar, sezon başlangıcının Kurban Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle gecikmeli olarak 'vira bismillah' diyerek ava çıkacak.
Beykoz’da sezon açılışı bir gün tehir edildi

Beykoz'da balıkçılar beş aylık aranın ardından teknelerinin ve ağlarının bakım onarım çalışmalarını tamamladı.

Beykoz’da balıkçılar sezon başlangıcının Kurban Bayramı'nın birinci gününe denk gelmesi nedeniyle sezonu bir gün gecikmeli olarak 2-3 eylül akşamı açmayı kararlaştırdı...

Konuyla ilgili Dost Beykoz'a açıklamalarda bulunan Poyrazköy Su ürünleri Kooperatifi Başkanı Burhan Toker, konuyla ilgili önerisini Ankara'daki yöneticilerle paylaştığını belirterek, "Kurban bayramı bu şekilde 50 senede bir denk geliyor. Bizde balıkçı arkadaşlarımızın Kurban Bayramı'nı evlerinde geçirmelerini isteyerek böyle bir talepte bulunduk. Ankara'daki yöneticilerimiz de kararı bize bıraktılar. Kendi aramızda böyle bir karar alma şansımız yok, buna uygulama yapma şansımız da yok. Ama biz İstanbul'daki balıkçılar olarak çoğunluğumuz 2 Eylül'ü 3 Eylül'e bağlayan gece avlanmaya başlayacağız" dedi.

Türkiye genelinde avlanmaya geç çıkılacağına değinen Toker, "Zaten bayram nedeniyle balıkhane dört gün kapalı olacak. Bizde bu nedenle geç çıkmanın daha yerinde bir hareket olacağını düşündük" ifadelerini kullandı.

Ağır şartlar altında denizde avlanmaya devam ettiklerini belirten Burhan Toker, "Sezon boyunca balığın biri olmazsa diğeri mutlaka olur. Palamutun geçen sezona göre az olmasını bekliyoruz. Palamut, istavrit ve hamsi ile sezona başlayacağız, bu ürünler bol olmasını beklediklerimiz." şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz