Beykoz'da seviyeyi iyice düşürdüler

  • 09.06.2020 11:12
  • Güncelleme: 09.06.2020 11:23
  • Okunma: 11879 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu'nun bir ihaleye yönelik açıklamalarına Başkan Yardımcısı Bünyamin Korkmaz cevap verdi.
Beykoz'da seviyeyi iyice düşürdüler

Beykoz Belediyesi'nin Tokser Gıda'ya verdiği 3 milyon 797 bin liralık ihalenin yasalara uygun olmadığını ve şirketin Zeytinburnu merkezli olduğunu iddia eden Cemal Sataloğlu, "İdari şartnamesinin bir maddesinde 5 yıl içinde aynı işi yüklenici pozisyonda olması şartı koyuluyor. Ne hikmetse bu ihaleye giriyor ve alıyor. 3 milyon 700 bin liraya alıyor. Bu sürecin danışıklı olarak planladığını, adrese teslim bir ihale olduğunu düşünüyorum ve öyle iddia ediyorum" demişti.

İstanbul Ticaret Odası'na 2018'de kayıtlı olduğu gözüken Tokser Gıda'nın, "Ada Proses Otomasyon Limited Şirketi" olarak ticari hayatına başladığı ve 19 Kasım 2019 tarihinde ise unvanını Tokser Gıda olarak değiştirdikten sonra 30 aralık 2019'da Beykoz Belediyesi'nin gıda ihalesine girdiği gündeme getirilmişti.

Beykoz Belediyesi'nin konuya ilişkin resmi açıklama yapmasına rağmen Başkan Yardımcısı Bünyamin Korkmaz'ın sosyal medya hesabı twitter üzerine yapmış olduğu açıklama Beykoz'da yeni bir tartışma başlattı.

Beykoz Belediyesi, açıklamasında, Sataloğlu'nun iddialarını yalanlamış, söz konusu şirketin 2 bucuk yıllık bir firma olduğunu ve Zeytinburnu Merkezli değil Şişli merkezli olduğunu söylemişti.

Beykoz Belediyesi'nin bu açıklamasına rağmen atanmış siyasi hiç bir yönü olmayan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Korkmaz'ın, meclis üyesine yönelik kullanmış olduğu ifadeler tartışma yarattı.

Bünyamın Korkmaz, "Sözde muhasebeci ticaret sicili nedir bilmez, ne yazıkki meclis üyesi millet için iş üretmez ama gerçek şu ki sayı saymayı bilmez*, ilkokul seviyesinde okuduğunu anlayamaz**,  bir bilinmeyenli denklemi dahi çözemez @CemalSataloglu         

Kamu kurumu kimseye ihale vermez, işi ihaleye giren firmalar alır. Yapılan gıda alımı ihalesi açık ihaledir, katılan firma sayısı 4, kazanan firma 55 bin TL fiyat farkıyla ihaleyi kazanmıştır. Mecidiyeköy merkezli kurulmuş bir firmadır, sonradan adresini taşımıştır.         

Senin gibi art niyetli düşünen bir firmanın merkezini tam tersi taşıması gerekirdi, yerelde genelde siyasetiniz yalan dolan üzerine kurulu." ifadelerini kullandı

Bünyamin Korkmaz kimdir?

Zeytinburnu Belediye Başkanı oluğu sırada Başkan Murat Aydın'ın özel kalem müdürü olan Bünyamin Korkmaz, Murat Aydın'ın önerisiyle AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olan Numan Kurtulmuş'un özel kalem müdürü olarak AK Parti Genel Merkezine gitti.

Daha sonra Dönemin Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş tarafından TRT Genel Sekreteri olarak atanan Bünyamin Korkmaz, TRT Genel Müdürü Şenol Göka'nın istifa etmesi sonrası TRT Genel Sekreterliği görevinden alındı.

Bünyamın Korkmaz tekrar Murat Aydın'ın yanına dönerek Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak atandı. Bünyamın Korkmaz Türkiye Buz Hokeyi Başkanvekilliği de yaptı.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

mehmet şahin (2 yıl önce)

Atanmış atar yapmış ama cevabını vermiş meclisüyem helalosun

Yorum Yaz